ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی تاثیر پلاستیک بازیافتی (PET) بر روسازی های بتنی و آسفالتی

Year: 1398
COI: NCCP03_019
Language: PersianView: 594
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بشیر مرادی - دانشجوی کارشناسی ارشد راه و ترابری، دانشکده عمران و محیط زیست، دانشگاه تربیت مدرس
ابوالفضل حسنی - استاد گروه راه و ترابری، دانشکده عمران و محیط زیست، دانشگاه تربیت مدرس

Abstract:

با توجه به افزایش روزافزون پسماندهای پلاستیکی و سوق دیدگاه جهانی به سوی حفظ محیط زیست و استفاده کمتر از منابع طبیعی، لازم است پسماندهای پلاستیکی در جهت این اهداف، مدیریت گردند. در چند دهه اخیر، خواص منحصربه فرد پلاستیک های بازیافتی موجب رشد نرخ استفاده از این مواد در صنعت شده است که از میان پسماندهای پلاستیکی،PET1ها آمار قابل ملاحظه ای را به خود اختصاص میدهند. لذا بکارگیری این مواد پلاستیکی در صنعت راهسازی را میتوان به عنوان گزینهای مناسب و مقرون به صرفه در راستای این اهداف معرفی نمود. همچنین با توجه به تحقیقات گسترده در زمینه استفاده از PET در روسازیهای بتنی و روسازیهای آسفالتی، جهت ایجاد دید جامع نسبت به موضوع، در این مقاله سعی بر آن است که تاثیرات استفاده از PET بر بتن تازه و سخت شده و همچنین مشخصات آسفالت ارائه گردد. در مقاله حاضر آمار گزارش شده برای پسماند پلاستیکی، روش بازیافت و تاثیرات یاد شده بر روسازی بتنی و آسفالتی مورد بحث قرار گرفته است. بطور کلی نتایج حاصل از بررسی پژوهشهای انجام شده بر روی درصدهای مختلف جایگزینی PET بازیافتی در شکل و اندازه های گوناگون در رویه های بتنی، کاهش وزن مخصوص، زوال مشخصات مکانیکی اعم از مقاومت فشاری، مقاومت کششی غیرمستقیم و مقاومت خمشی را نشان میدهند اما در معدود تحقیقات صورت گرفته بر روی مقاومت سایشی، تحلیل نتایج حاکی از افزایش این مشخصه است که نیاز به بررسی بیشتر میباشد. همچنین در روسازیهای آسفالتی، نتایج استفاده از PET بازیافتی، بهبود مقاومت در برابر شیار شدگی و همچنین بهبود عمر خستگی را از خود نشان داده اند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCP03_019. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/871157/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مرادی، بشیر و حسنی، ابوالفضل،1398،ارزیابی تاثیر پلاستیک بازیافتی (PET) بر روسازی های بتنی و آسفالتی،The Third National Conference on NCCP،Tehran،https://civilica.com/doc/871157

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 32,949
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support