Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی شهرهای مرکزی ایران بر اساس اصول توسعه پایدار شهری

Year: 1397
COI: NCSAC04_051
Language: PersianView: 203
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ساره پاژند - کارشناسی ارشد طراحی شهری، گروه شهرسازی، واحد علوم و تحقیقات، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران

Abstract:

توسعه پایدار مفهومی است که در دهه های اخیر، با روند رو به رشد شهرنشینی و با در نظر داشتن محدودیت زمین و منابع زیستی برای جوامع شهری و کلانشهرها، ضروری به نظر میرسد؛ و بسیار مورد توجه مدیران، برنامه ریزان و سایر مسئولان توسعه پایدار شهری قرار گرفته است. مفهوم بسیار جامعی که تمامی ابعاد اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و... را شامل شده و می کوشد تا با دستیابی به الگویی صحیح امکان رفع نیاز نسل امروز را بدون آسیب زدن به نسل آینده فراهم آورد. در راستای دستیابی به توسعه پایدار شهری، ابتدا باید به شناخت وضعیت موجود و شناسایی تفاوت های منطقه ای با در نظر گرفتن تمامی ابعاد و شاخص های زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی پرداخت و به همین منظور تلاش ها و مطالعات بسیاری در سطح استان های مختلف ایران صورت گرفته است. تحقیق حاضر یک مطالعه کاربردی است که روش انجام آن توصیفی تحلیلی است. هدف از این نوشتار ابتدا بررسی تعاریف و مفاهیم اصلی مرتبط با توسعه پایدار و اصول و ویژگی های آن می باشد؛ که سعی شده تا با استفاده از اسناد موجود و مطالعات کتابخانه ای و... به جمع بندی این مفاهیم پرداخته شود. در انتها به بررسی و ارزیابی شهرهای اصفهان، قم، اراک و یزد به عنوان نمونه هایی از شهرهای مرکزی ایران، بر اساس اصول توسعه پایدار شهری پرداخته شد؛ تا با سنجش وضعیت موجود این شهرها و بیان اهمیت توجه به برنامه ریزی در زمینه توسعه پایدار شهری راهکارهایی ارائه گردد و دلیل اهمیت توجه به این موضوع آشکارتر گردد.

Keywords:

پایداری , توسعه پایدار , توسعه پایدار شهری , اصول توسعه پایدار شهری

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCSAC04_051. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/872952/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پاژند، ساره،1397،ارزیابی شهرهای مرکزی ایران بر اساس اصول توسعه پایدار شهری،Fourth National Conference on Architecture and Sustainable Cities،Tehran،https://civilica.com/doc/872952

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 38,668
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support