ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

انواع روش های خشک کردن و اثرات آن بر روی خصوصیات کمی و کیفی میوه جات و سبزیجات

Year: 1397
COI: NCFOODI25_391
Language: PersianView: 1,190
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عرفان محمودی - دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه علوم و صنایع غذایی، دانشگاه آزاد اسلامی آیت الله آملی
مریم نصیری خلیلی - مدیرعامل شرکت افق تابان کاسپین، دانش آموخته کارشناسی صنایع غذایی، دانشگاه آزاد اسلامی ورامین
سینا مولائی - دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه علوم و صنایع غذایی، دانشگاه آزاد اسلامی آیت الله آملی

Abstract:

در این مطالعه، اثر روش هاى مختلف خشک کردن بر ویژگى هاى کمى و کیفى میوهجات و سبزیجات شامل افت رطوبت، مقادیر ویتامین ث، فسفر، کلسیم و آهن بررسى شد. جهت خشک کردن میوه جات از خشک کن هاى آون هواى داغ با دماهاى مختلف ، مایکروویو با توان هاى مختلف و روش آفتابى سنتى بررسی شد. از نظر مدت زمان خشک شدن، طولانى ترین و کوتاه ترین زمان به ترتیب مربوط به تیمارهاى خشک شده با آفتاب و مایکروویو با وات بالا بوده است. با افزایش توان مایکروویو و دماى آون هواى داغ سرعت خشک کردن افزایش و زمان آن کاهش یافت. در روش آفتاب به دلیل نوسانات دمایى، خشک کردن با سرعت کم ترى انجام شد. طی بررسی ها بیش ترین میزان ویتامین ث، آهن و کلسیم به ترتیب در تیمارهای خشک شده با آون با دمای بالا ، آفتاب و مایکروویو با وات پایین به دست آمده. همچنین، بیش ترین مقدار فسفر در خشک کردن با آون با دمای پایین مانند 40 درجه سانتی گراد حاصل گردید. به طور کلى، تیمارهاى خشک شده با آون و مایکروویو با توجه به دارا بودن محتواى رطوبت کم تر در یک وزن ثابت نسبت به تیمارهاى خشک شده با آفتاب، مقدار املاح بیش ترى را در خود حفظ نمودند. با توجه به بررسی های انجام شده مى توان اظهار نمود که خشک کردن میوه ها و سبزیجات با استفاده از آون در دمای پایین مانند 40 درجه سانتی گراد و مایکروویو با توان کم مانند 180 وات از این جهت که میزان مواد موثره در میوه جات و سبزیجات به طور قابل ملاحظه اى نسبت به تیمارهاى دیگر حفظ مى شود و مطلوب تر مى باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCFOODI25_391. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/873647/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمودی، عرفان و نصیری خلیلی، مریم و مولائی، سینا،1397،انواع روش های خشک کردن و اثرات آن بر روی خصوصیات کمی و کیفی میوه جات و سبزیجات،The 2nd International Congress and the 25th National Congress of Food Science and Technology،Sari،https://civilica.com/doc/873647

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,521
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support