ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مذل سازی و تحلیل تاثیرات زیست محیطی سد چند منظوره کارون 3 با استفاد از مذل سازی معادلات ساختاری (AMOS)

Year: 1397
Publish place:
COI: ICSP01_290
Language: PersianView: 92
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

همایون مولایی - دانشجوی دکترای مدیریت بحران
ایران غازی - استاد راهنما

Abstract:

مقدمه: این پژوهش برآن است تا تاثیرات زیست محیطی سد چند منظوره کارون 3 را شناسایی و مدلی مناسب به منظور تحلیل تاثیرات زیست محیطی سد ارائه دهد. از این رو مدل با هشت متغیر (اثرات بر آب، اثرات صوتی، اثرات برزمین، اثرات بر هوا، اثرات بر زیستگاه، اثرات اجتماعی- اقتصادی، اثرات بهداشتی و اثرات زیبایی) شکل گرفته است. روش کار: روش تحقیق حاضر از نوع کاربردی می باشد. برای بررسی عوامل مذکور که از نظرات متخصصان این حوزه استخراج می گردد، از پرسشنامه و مصاحبه استفاده شده است. روش نمونه گیری در این پژوهش، ترکیبی از دو روش نمونه گیری غیر احتمالی هدفمند و نمونه گیری گلوله برفی بود. جهت بررسی تایید روابط بین متغیرها و عوامل از تحلیل عاملی تاییدی با استفاده از نرم افزار AMOS و SPSS استفاده شد. نتایج: بر اساس نتایج بدست آمده از مدل سازی معادلات ساختاری مشخص شد که تاثیرگذاری سد کارون 3 بر هشت متغیر اثرات بر آب، اثرات صوتی، اثرات بر زمین، اثرات برهوا، اثرات بر زیستگاه، اثرات اجتماعی- اقتصادی، اثرات بهداشتی، اثرات زیبایی به ترتیب برابر است با 0/59، 0/31، 0/79، 0/48، 0/68، 0/50، 0/21 و 0/39 درصد. نتیجه گیری: احداث سد کارون 3 دارای تاثیرات مطلوب زیادی است که اثرات نامطلوب را کمرنگ می نماید و منافع کلان و مهمی در سطح منطقه ایجاد می نماید. لذا اجرای این طرح بلامانع می باشد. بنابراین لازم است جهت رسیدن به اهداف مطلوب با اعمال سیستم های مناسب مدیریت زیست محیطی، مجموعه فعالیت ها را به شکلی سمت و سو بخشید تا آثار احتمالی منفی ناشی از اجرای چنین پروژه عظیمی را به حداقل رساند.

Keywords:

تاثیرات زیست محیطی، سد کارون 3، مدل سازی معادلات ساختاری

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSP01_290. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/876151/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مولایی، همایون و غازی، ایران،1397،مذل سازی و تحلیل تاثیرات زیست محیطی سد چند منظوره کارون 3 با استفاد از مذل سازی معادلات ساختاری (AMOS)،کنفرانس بین المللی امنیت، پیشرفت و توسعه پایدار مناطق مرزی، سرزمینی و کلانشهرها، راهکارها و چالش ها با محوریت پدافند غیر عامل و مدیریت بحران،Tehran،،،https://civilica.com/doc/876151

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support