ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل بحران آب در ایران و راه های مقابله با آن

Year: 1398
COI: IGAC14_087
Language: PersianView: 680
This Paper With 25 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 25 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آرش قربانی سپهر - دانشجوی دکتری جغرافیای سیاسی دانشگاه خوارزمی، تهران
افشین متقی - دانشیار جغرافیای سیاسی دانشگاه خوارزمی، تهران
محمد یوسفی شاتوری - دانشجوی کارشناسی جغرافیای سیاسی دانشگاه میبد، یزد

Abstract:

آب از ارکان اصلی حیات زیست بشر ا ست به گونه ای که زیست بدون آن برای ساکنان بوم کره خاکی به هیچ وجه قابل تصور نیست و حتی نمیتوان مایعی دیگر جهت جایگزین کردن کمبود و خلاء آن مورد استفاده قرار داد. بر این بنیاد ایران جزو کشورهایی از جهان به حساب میآید که درگیر بحران آب بوده ا ست و زنگ خطر آن از سوی پژوه شگران در زمینه آب سالها ست که به صدا درآمده و باید متولیان منابع آبی کشور آن را جدی گرفته و در پی سامان دادن آن برآیند. اینکه چگونه بتوانند منابع آبی موجود در کشور را توزیع و آن را برای زیست آیندگان حفظ نمایند. از اینرو روش اصلی تحقیق حاضر، با توجه به ماهیت نظری آن توصیفی- تحلیلی است. بر این اساس در این تحقیق سعی شده است علاوه بر تصویرسازی درست از مفهوم بحران آب و آلودگی آب به تشریح و تبیین بحران آب در ایران و راه های مقابله به آن پرداخته شود. برای گرداوری اطلاعات در این تحقیق از منابع کتابخانهای و اینترنتی استفاده شده است. همچنین پژوهش حاضر در پی پاسخگویی به پرسش آن است که وضعیت منابع آبی در ایران چگونه ا ست ری شه های بحران آب در ایران کدامند و چه راهکارهایی را میتوان در برابر آن بیان کرد. یافته های تحقیق حاکی از آن ا ست که کشور ایران جهت آنکه بتوان بحران آب را مهار نماید نیازمند آن است مدیریت یکپارچه در زمینه حفظ و توزیع منابع آبی در کشور را بهکار گیرد و از سوی دیگر تشکیل هسته های پژوهشی متشکل از نخبگان و اساتید جهت هماندیشی حل بحران آبی را برپا نماید و همچنین در جهت اصلاح الگوی مصرف و فرهنگسازی در بین ساکنین شهرهای ایران به ویژه شهرهای خشک برآید تا بتوان بحران آب در ایران را تا حدودی کمرنگ نمود و منابع آبی ک شور را جهت زیستن عزتمندانه شهروندان ایرانی ساماندهی کرد.

Keywords:

بحران، بحران آب، ایران

Paper COI Code

This Paper COI Code is IGAC14_087. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/876565/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قربانی سپهر، آرش و متقی، افشین و یوسفی شاتوری، محمد،1398،تحلیل بحران آب در ایران و راه های مقابله با آن،The 14th Congress of the Iranian Geographic Society،Tehran،https://civilica.com/doc/876565

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,802
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support