Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

یکپارچه سازی فن آوری اطلاعات در آموزش عالی: بررسی نگرش اعضای هیات علمی نسبت به تصویب و استفاده آن در فرآیند تدریس

Year: 1397
COI: SPCONF04_224
Language: PersianView: 185
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا مهرپوشان - کارشناس ارشد رشته ریاضی کاربردی علوم و تحقیقات فارس

Abstract:

برای پیادهسازی فناوری در یک سازمان، نه تنها توجه به رشد مهارت ها و ارتقای دانش فردی اشخاص الزامی است، بلکه باید به بهبود نگرش افراد نسبت به به کارگیری فناوری نیز پرداخت. به عبارت دیگر، اساتید باید درک کنند استفاده از فناوری فرصتی را برای ارتقا و افزایش اثربخشی تدریس فراهم می کند و باعث به حاشیه رفتن و کاهش نقش آنها در این زمینه نمی شود. براساس دسته بندی تحقیقات بر حسب هدف، پژوهش حاضر از نوع کاربردی است براساس دسته بندی تحقیقات بر حسب چگونگی گردآوری داده ( طرح تحقیق )،پژوهش حاضر از نوع تحقیقات توصیفی پیمایشی است. پژوهش حاضر با رویکرد قیاسی انجام شده است. این پژوهش از نظر فرایند اجرای پژوهش کمی و از نظر زمان انجام پژوهش به صورت مقطعی انجام شده است. جامعه آماری تحقیق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه می باشد که تعداد کل اساتید تمام وقت، نیمه وقت و حق التدریس 733 نفر می باشد، در این پژوهش با توجه به اینکه اعضای هیات علمی مورد بررسی قرار خواهد گرفت با توجه به جدول زیر مجموع این افراد 141 نفر می باشد که از روشسرشماری برای انتخاب حجم نمونه استفاده و پرسشنامه در بین 141 نفر توزیع و گردآوری شده است. برای گردآوری اطلاعات، از پرسشنامه استفاده شده است. پایایی پرسشنامه 0/947 محاسبه شد. در این پژوهش جهت تجزیه و تحلیل داده ها از نرم افزارهای SPSS22 و AMOS20 استفاده شده است. نتایج نشان داد فرضیه های پژوهش در سطح اطمینان 0/095 رد نشدند در این بین بیشترین تاثیر را متغیر اثربخشی استفاده از کامپیوتر به میزان 0/971 بر اضطراب استفاده از کامپیوتر داشته است.

Keywords:

یکپارچه سازی فن آوری اطلاعات , آموزش عالی , نگرش اعضای هیات علمی

Paper COI Code

This Paper COI Code is SPCONF04_224. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/877762/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مهرپوشان، زهرا،1397،یکپارچه سازی فن آوری اطلاعات در آموزش عالی: بررسی نگرش اعضای هیات علمی نسبت به تصویب و استفاده آن در فرآیند تدریس،The 4th National Conference on Humanities and Management Studies،Tehran،https://civilica.com/doc/877762

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 5,872
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support