ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه نحوه عملکرد سازه فولادی مهاربندی شده تحت بارهای زلزله و انفجار

Year: 1396
COI: ISSEE04_070
Language: PersianView: 155
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید محمد صادق زرگر - کارشناسی ارشد، دانشگاه جامع امام حسین(ع) تهران، ایران
مرتضی نوری - کارشناسی ارشد، دانشگاه جامع امام حسین(ع) تهران، ایران

Abstract:

در دنیای امروز خطر بروز انفجار در نواحی شهری و مسکونی به صورت روزافزون در حال افزایش است و خسارات زیاد جانی و مالی ناشی از این حوادث موجب شده است که توجه عمومی در جهت چگونگی مقابله با آن برانگیخته شود. بسیاری از سازه های موجود به خصوص ساختمان هایی که در اماکن ویژه و با عناوین خاصی بناشده اند و بحث پدافندی در آن ها اهمیت زیادی دارد، در مقابل بارهای ناشی از انفجار آسیب پذیرند و لذا می بایست مقاومت آن ها در برابر چنین بارهایی ارزیابی شده تا با تدابیر پدافندی، نقاط حساس و بحرانی را اصلاح نمود. این مقاله مقایسه ای است بین پاسخ های ناشی از اثر بار انفجاری سطحی خارجی و پاسخ های لرزه ای، در یک سازه ی فولادی 5 طبقه . لازم به ذکر است که ساختمان مذکور توسط ویرایش سوم آیین نامه زلزله 2800 طراحی شده است که توسط ویرایش چهارم آیین نامه مذکور بازطراحی شده سپس با استفاده از نرم افزار SAP2000 مدل سازی صورت گرفته و آستانه تحمل سازه و رفتار اعضا و المان ها تحت بار انفجاری استخراج شده و با زلزله مقایسه شده است. خروجی های به دست آمده حاکی از آن است که نحوه ی عملکرد سازه در زلزله و انفجار مشابه است و ضعف عمده ی آن در مهاربندها و قاب های با مهاربندی واگرا می باشد. هم چنین آستانه تحمل سازه در برابر بار انفجاری اعمال شده بر اساس پارامتر مسافت مقیاس شده، Z=13.8 ft/lb1/3 است

Keywords:

سازه، فولادی، زلزله، انفجار، مقایسه

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISSEE04_070. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/879469/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زرگر، سید محمد صادق و نوری، مرتضی،1396،مقایسه نحوه عملکرد سازه فولادی مهاربندی شده تحت بارهای زلزله و انفجار،4rd Iran International Conference on Structural Engineering،Tehran،،،https://civilica.com/doc/879469

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,204
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support