ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدل سازی بتن در نرم افزار المان محدودی آباکوس به روش میدان فشاری اصلاح شده و مقایسه این روش با روش بتن پلاستیک آسیب دیده

مدل سازی بتن در نرم افزار المان محدودی آباکوس به روش میدان فشاری اصلاح شده و مقایسه این روش با روش بتن پلاستیک آسیب دیده
Year: 1396
COI: ISSEE04_263
Language: PersianView: 206
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پیمان ورزنده فر - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه، واحد علوم و تحقیقات، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران
پاشا جوادی - استادیار، واحد علوم و تحقیقات، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران
مسعود نکویی - استادیار، واحد علوم و تحقیقات، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران

Abstract:

در این مقاله، مدل سازی بتن به روش برنامه نویسی سابروتین در نرم افزار المان محدودی آباکوس بر اساس تئوری میدان فشاری اصلاح شده MCFT انجام می شود. برنامه نوشته شده توسط نرم افزار ویژوال استدیو در آباکوس فراخوانی شده است. نمونه آزمایش شده توسط هانگبین و همکاران در نرم افزار المان محدودی آباکوس به دو روش بتن پلاستیک آسیب دیده و سابروتین نویسی انجام شده است و میزان دقت این دو روش بررسی شده است .مدل بررسی شده، ستون بتنی با مقاومت فشاری 35.6 مگاپاسکال همراه با پوشش فولادی با تنش تسلیم 308 مگاپاسکال به دور آن، تحت بارگذاری جانبی عرضی چرخه ای می باشد. در روش بتن پلاستیک آسیب دیده، معیار تخریب بر اساس تئوری دراکر پراگر و در روش برنامه نویسی از تئوری میدان فشاری اصلاح شده که اولین بار توسط ویچیهو و کالینز در سال 1981 بیان شده است مورد استفاده قرار گرفته است. نتایج مدل سازی المان محدودی، با نتایج آزمایشگاهی هانگبین مقایسه شده است و مدل سازی به روش میدان فشاری اصلاح شده رفتار دقیق تری را نسبت به مدل سازی به روش بتن پلاستیک آسیب دیده نشان داده است. ابتکار در این تحقیق مربوط استفاده از سابروتین نویسی در معرفی رفتار بتن در فشار،کشش،و برش می باشد. تصحیح سختی بتن در هر بازه زمانی، بر اساس کرنش های کششی و فشاری این امکان را فراهم می آورد تا بتوان اثر ترک های کششی را در بتن مدل کرد. اثر محصور شدگی بتن در پوشش فولادی با در نظر گرفتن اندرکنش بین فولاد و بتن ایجاد شده است

Keywords:

آباکوس , میدان فشاری , بتن پلاستیک آسیب دیده , سابروتین

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISSEE04_263. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/879662/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ورزنده فر، پیمان و جوادی، پاشا و نکویی، مسعود،1396،مدل سازی بتن در نرم افزار المان محدودی آباکوس به روش میدان فشاری اصلاح شده و مقایسه این روش با روش بتن پلاستیک آسیب دیده،4rd Iran International Conference on Structural Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/879662

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 37,210
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support