ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدل سازی اجزا محدودی دیوار بتنی با جکت فولادی و کاربرد این سیستم در مقاوم سازی ساختمان های بتن آرمه

مدل سازی اجزا محدودی دیوار بتنی با جکت فولادی و کاربرد این سیستم در مقاوم سازی ساختمان های بتن آرمه
Year: 1396
COI: ISSEE04_279
Language: PersianView: 157
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پیمان ورزنده فر - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه، واحد علوم و تحقیقات، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران
پاشا جوادی - استادیار، واحد علوم و تحقیقات، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران
مسعود نکویی - استادیار، گروه سازه و زلزله، واحد علوم و تحقیقات، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران

Abstract:

دیوار برشی بتنی، به عنوان یکی از عناصر بسیار مهم در تعیین رفتار لرزه ای سازه ها است که پس از رخ دادن زلزله های مخرب دچار ترک هایی می شود که باعث کاهش ایفای رفتار سازه ای مطلوب در این اجزا می شود از این روی، بحث مقاوم سازی در بهبود رفتار لرزه ای نقش بسیار مهمی را ایفا خواهد کرد. امروزه روش های متنوعی برای مقاوم سازی توسط محققین ارائه شده است که مقاوم سازی به روش جکت های فولادی به دلیل سرعت و سادگی اجرا،هزینه کم و سبک بودن همواره مورد توجه بوده است. در این میان ایجاد پیوستگی مناسب بین جکت های فولادی و دیوار برشی بتنی بسیار حائز اهمیت می باشد. از این روی، برای اتصال مناسب بین این اجزا از میله های اتصال در فواصلی مشخص استفاده می شود. میزان تاثیر این فواصل و ضخامت جکت های فولادی در رفتار لرزه ای دیوار برشی مقاوم سازی شده و بررسی نیاز به پیش تنیدگی در میلگردهای کاری است که در مقاله به آن پرداخته شده است. مدل سازی 10 نوع دیوار برشی با ابعاد مشخص به روش المان محدودی در نرم افزار آباکوس، با صفحات فولادی با ضخامت های 4و6و8 میلیمتر انجام شده است. نتایج بیانگر کاهش میزان کمانش های خارج از صفحه جکت های فولادی با افزایش ضخامت صفحات، و عدم نیاز به ایجاد پیش تنیدگی در میلگردهای اتصال بوده است

Keywords:

مقاوم سازی , دیوار برشی بتن آرمه , جکت فولادی , آباکوس , میدان فشاری اصلاح شده

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISSEE04_279. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/879678/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ورزنده فر، پیمان و جوادی، پاشا و نکویی، مسعود،1396،مدل سازی اجزا محدودی دیوار بتنی با جکت فولادی و کاربرد این سیستم در مقاوم سازی ساختمان های بتن آرمه،4rd Iran International Conference on Structural Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/879678

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 37,264
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support