ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی دلایل حضور نیافتن بانوان در ورزشگاه های کشور

Year: 1397
COI: PESSO03_164
Language: PersianView: 252
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

افشین احمدی - کارشناس ارشد مدیریت ورزشی- گرایش مدیریت رسانه های ورزشی
روزبه احمدی - کارشناس ارشد مدیریت شهری و کارشناس مهندسی تکنولوژی نرمافزار

Abstract:

حضور یا عدم حضور بانوان در ورزشگاه های کشور، موضوعی است که در سال های اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده و خواسته بخشی از جامعه به ویژه بانوانی است که معتقدند محیط ورزش، بهترین مکان برای ایجاد شادی، نشاط و دوری از فساد است و نباید جهت ورود بدان محدودیت قائل شد. به اعتقاد آنها، بانوان نیز مانند آقایان باید اجازه تماشای بازی تیم های موردعلاقه خود از نزدیک را داشته باشند و نگرش مخالفان باید تغییر کند. این موضوع ، تابعی چند متغیره است و عوامل زیادی در آن دخیل اند و برای برون رفت از وضعیت موجود و رسیدن به راه حلی اساسی باید به تمام ابعاد و حوزه های مرتبط با آن پرداخت. در این راستا، فراهم کردن زیرساخت های مناسب برای حضور بانوان در ورزشگاه ها ضروری است؛ چرا که این حضور علاوه بر ایجاد شور و نشاط در بانوان می تواند باعث ایجاد انگیزه در بازیکنان و افزایش کیفیت بازی ها نیز شود. از سوی دیگر، امروزه در مواردی که حضور بانوان در برخی اماکن با دشواری ها و موانعی روبه روست، اقدامات مدیران ذی ربط معمولا معطوف به حفظ حقوق بانوان و برطرف ساختن موانع است و در کشور ما نیز اقدامات مسئولان طبیعتا در جهت حل این مشکلات است و در این راستا، محدودسازی بانوان نمی تواند آسان ترین راه حل باشد. در عین حال، حل این موضوع نیازمند همگرایی نهادها و سازمان های مختلفی است و در حقیقت همه آنها باید وارد عمل شوند و دید مثبتی نسبت بدین موضوع داشته باشند تا در نهایت تصمیم مناسبی اتخاذ شود . به هر ترتیب ، حضور بانوان در ورزشگاه ها مطالبه ای است که مسئولان باید پاسخ شایسته ای بدان دهند زیرا بانوان بیش از نیمی از جمعیت کشور ما را تشکیل می دهند و باید به نیازهای آنها نیز توجه کرد. در کل، به نظر می رسد پایان بخشیدن به این بحث ها و رسیدن به نقطه توافق، نیازمند تعامل و تفاهم بیشتری بین تمامی طرف های ذی ربط است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PESSO03_164. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/880755/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدی، افشین و احمدی، روزبه،1397،بررسی دلایل حضور نیافتن بانوان در ورزشگاه های کشور،Third International Conference on Applied Research in Physical Education, Sport Sciences and Championship،Tehran،https://civilica.com/doc/880755

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support