ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عملکرد سقفهای ساندویچ پانلی تحت بار انفجار به روش اجزاء محدود

Year: 1397
COI: SAZEAMN01_014
Language: PersianView: 145
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ناصر احدی - کارشناسی ارشد عمران سازه،
محمدعلی لطف اللهی یقین - استاد، دانشکده عمران، دانشگاه تبریز،
صالح احدی - کارشناسی ارشد عمران زلزله،

Abstract:

انفجار واکنشی است که در آن نرخ سوختن مواد با سرعتی به مراتب بیشتر از سرعت صوت انجام میشود که در نتیجه آن، گرادیان دما و فشار بسیار بالا ایجاد شده و موج شوک بلافاصله تولید و با سرعت بسیار بالا منتشر میشود. در این تحقیق با توجه به اهمیت موضوع به بررسی رفتار سقف های ساندویچ پانلی تحت بارهای انفجاری کانوپ با استفاده از نرم افزار آباکوس 2016 پرداخته خواهد شد. جهت اعتبار داشتن نتایج نمونه های عددی، در ابتدا به صحت سنجی نتایج 2 نمونه از مقاله مرجع پرداخته و بعد از درستی نتایج، به مدلسازی نمونه های عددی به تعداد 10 مدل و استخراج نتایج در اقدام خواهد شد . در این تحقیق نمونه های عددی شامل 5 گروه سقف ساندویچ پانل فولادی بوده که در نوع و فاصله سخت کننده های داخلی با هم فرق دارند. هر 5 گروه تحت بارهای انفجاری معادل 1 و2 کیلوگرم TNT در فاصله 20 سانتیمتری پانل قرار گرفته و تاثیرات بار انفجاری بر روی جابجایی ایجاد شده در نمونه ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با توجه به نمونه ها با ثابت بودن ماده منفجره و افزایش فاصله از سطح پانل میزان جابجایی و تنش های وارده به پانل کمتر شده و همچنین با ثابت ماندن فاصله ماده منفجره از روی سطح پانل و افزایش میزان ماده انفجاری، جابجایی و تنش وارده به پانل نیز افزایش یافته است . در بین 10 نمونه مورد آزمایش و مطالعه بهترین عمکرد بین نمونه ها با اشکال هندسی مختلف متعلق به نمونهای میباشد که دارای سوراخ در دوجهت از هسته خود بود. بطوریکه ماکزیمم جابجایی نمونه دو سوراخه تقریبا 58 درصد کمتر از متوسط ماکزیمم جابجایی نمونه های با اشکال هندسی متفاوت بود.

Keywords:

ساندویچ پانل، سخت کننده، توزیع تنش، ماکزیمم جابجایی، کانوپ

Paper COI Code

This Paper COI Code is SAZEAMN01_014. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/880983/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احدی، ناصر و لطف اللهی یقین، محمدعلی و احدی، صالح،1397،بررسی عملکرد سقفهای ساندویچ پانلی تحت بار انفجار به روش اجزاء محدود،First National Conference on Impact and Explosion-resistant Structures،Tehran،،،https://civilica.com/doc/880983

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support