ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی وضعیت آموزش کارآفرینی ورزشی در دانشکده های تربیت بدنی کشور

Year: 1398
COI: SHTHCONF01_052
Language: PersianView: 333
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فهیمه رضائی - دکترای مدیریت ورزشی، دانشگاه فرهنگیان
احمد فقیه عبدالهی - فوق لیسانس مهندسی منابع طبیعی، کارمند اداره منابع طبیعی

Abstract:

دانشگاه ها به عنوان متولیان اصلی تعلیم و تربیت منابع انسانی متخصص درجامعه نقش اساسی ایفا می نمایند و توجه به مقوله ی آموزش کارافرینی در دانشگاه به توسعه بهتر این امر کمک می کند شاید تغییر رویکرد دانشجویان و دانش آموختگان از کارجویی به کارافرینی به سبب درک این مطلب است که در دنیای امروز دانش آموخته ای نسبت به سایرین دارای مزیت رقابتی است که پا را از حوزه دانش و محفوظات خود فراتر گذاشته و درحل مسائل عملی آن محدوده تخصصی مهارت داشت موفق عمل کند. به همین دلیل است که آموزش کارآفرینی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مورد توجه بیشتری قرارمی گیرد. دراین پژوهش تلاش شده تا جایگاه کارآفرینی ورزشی دردانشکده های تربیت بدنی ایران مورد بررسی و تحلیل قرارگیرد. . چارچوب نظری آن بر پایه مرور ادبیات پیشینه و الگوی آموزش دانشجویان در دانشگاه می باشد. این تحقیق از نظر روش پژوهش پیمایشی و از نوع کاربردی است. جامعه آماری آن تعداد 200 نفر از مدیران مراکز کارآفرینی و دفاتر ارتباط با صنعت دانشکده های تربیت بدنی و دانشجویانی بوده اند که دوره های کارآفرینی را گذرانده بودند. یافته های تحقیق حاضر نشان می دهد که وضعیت آموزش کارآفرینی ورزشی از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و به منظور استقرار آموزش کارآفرینی ورزشی در دانشکده ها بایستی با توجه به عوامل مالی، نیروی انسانی از مراکز کارآفرینی و فعالیت های کارآفرینانه حمایت لازم بعمل آید و بسترهای لازم را برای اجرای آن فراهم آورد.دانشگاه می تواند و انتظار می رود که با تکیه بررسالت اصلی خود یعنی آموزش و پژوهش کاربردی نمودن و بهره برداری ازقابلیت های ایجاد شده دردانش آموختگان را ازطریق ایجاد مراکز دانش بنیان هموار و رشد مداوم دانشگاه صنعت دولت و سایربخشهای جامعه را درهمه زمینه ها عینیت بخشد

Keywords:

کارافرینی , کارآفرینی ورزشی , دانشکده های تربیت بدنی

Paper COI Code

This Paper COI Code is SHTHCONF01_052. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/884061/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضائی، فهیمه و فقیه عبدالهی، احمد،1398،بررسی وضعیت آموزش کارآفرینی ورزشی در دانشکده های تربیت بدنی کشور،International Conference on New Horizons in Sport Sciences and Health،Tehran،https://civilica.com/doc/884061

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,925
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support