ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی کاربرد اقلیم درتوسعه صنعت گردشگری نمونه موردی (درکه تهران)با استفاده از شاخص های دومارتن،آمبرژه

Year: 1397
COI: TGCE03_065
Language: PersianView: 243
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هاله خیرالدین - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی برنامه ریزی توسعه جهانگردی،دانشگاه مازیار نور ،مازندران، ایران.

Abstract:

اقلیم ازجمله مهمترین جنبه های مطرح در گردشگری منطقه ها محسوب میشود. با وجود نقش کلیدی وضعیت آب و هوایی و اقلیمی در تعیین یک مقصد گردشگری و مطرح بودن آن به عنوان یک جاذبه، آگاهی در مورد آن اغلب به صورت یک موضوع بدیهی فرض شده و به جزئیات آن اهمیت چندانی داده نشده است. تا کنون تاثیرات متقابل اقلیم و گردشگری بر یکدیگر بیشتر بر مبنای فرضیات بوده و به طور سطحی بررسی شده و توجه چندانی به مشاهدات و آزمون های آماری نگردیده است. در این مقاله تاثیر اقلیم در گردشگری و نقش آن به عنوان یک اصل مهم در انتخاب مقاصد مورد بررسی و فواید آن در توسعه صنعت گردشگری مورد توجه و بررسی قرار گرفته است. در این راستا وضعیت آب و هوایی به عنوان یکی از جنبه های مهم رونق دهنده یا بالعکس تضعیف کننده گردشگری معرفی گردیده که این خود میتواند تقاضای گردشگری را تحت تاثیر خود قرار دهد. همچنین شناسایی و بررسی دقیق وضعیت آب و هوایی اقلیمی مقاصد و توجه به تغییرات آن در فصول و دوره های مختلف سال به عنوان راهکاری موثر در برنامه ریزی های گردشگری مطرح گردیده است. در نهایت از شاخصهای اقلیمی گردشگری کاربردی و خصوصیات آنها مورد توجه قرار گرفته است. یک چارچوب مفهومی بیان کننده تاثیرات اقلیم بر گردشگر و صنعت گردشگری ارائه گردیده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TGCE03_065. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/885771/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خیرالدین، هاله،1397،بررسی کاربرد اقلیم درتوسعه صنعت گردشگری نمونه موردی (درکه تهران)با استفاده از شاخص های دومارتن،آمبرژه،Third International Conference on Tourism, Geography and Clean Environment،Hamadan،https://civilica.com/doc/885771

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 484
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support