ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

خوانش معماری ایرانی در جهت تحلیل تکنولوژی ساخت طاق های ایرانی

Year: 1397
Publish place:
COI: ICSP01_344
Language: PersianView: 191
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهرداد جاویدی نژاد - استادیار و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی
ناهید پورسعیدی ماهانی - دانشجوی دکتری معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

Abstract:

در عصر حاضر با پیشرفت تکنولوژی طرح های معماران به راحتی و در کوتاهترین زمان به مرحله اجرا در می آید که این امر در ادوار تاریخ ایران هم با توجه به عدم وجود تکنولوژی کنونی به مرحله اجرا در می آمد و چه بسا مستحکم تر و ماناتر ، همین امر سبب شگفتی می شود و نویسندگان را ترغیب به بررسی و موشکافی و تحلیل تکنولوژی ساخت بناهای ایرانی علی الخصوص دوره ساسانی وا می دارد که چگونه معماران در دوره ساسانی بدون در دست داشتن امکانات امروزی چنین طاق های عظیم و باشکوهی را بر پا داشته اند . در این نوشتار به بررسی طاق و ایران که دو فرم شاخص معماری ایرانی به خصوص در عصر ساسانی به شمار می آید و در کلیه بناهای مذهبی ، مسکونی و کاخ ها مورد استفاده قرار می گرفت را از دیدگاه تحلیل ساخت آنها در خصوص فرم و عملکرد وسازه مورد بررسی قرار می گیرد که می توان از نتایج دستاوردهای آن در طراحی های امروزی استفاده شود که سبب ارتقا معماری ایرانی کنونی شود . روش این تحقیق به صورت توصیفی – تحلیلی می باشد و اطلاعات از طریق منابع کتابخانه ای جمع آوری شده است .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSP01_344. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/890698/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جاویدی نژاد، مهرداد و پورسعیدی ماهانی، ناهید،1397،خوانش معماری ایرانی در جهت تحلیل تکنولوژی ساخت طاق های ایرانی،کنفرانس بین المللی امنیت، پیشرفت و توسعه پایدار مناطق مرزی، سرزمینی و کلانشهرها، راهکارها و چالش ها با محوریت پدافند غیر عامل و مدیریت بحران،Tehran،https://civilica.com/doc/890698

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 14,755
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support