ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی بهره وری و آسیب شناسی طرح های جامع شهری در ایران با استفاده از مدل تحلیل شبکه ای

Year: 1397
Publish place:
COI: ICSP01_396
Language: PersianView: 141
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدعلی خلیجی - گروه شهرسازی، واحد تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی، تبریز، ایران

Abstract:

نحوه تدوین طرح های توسعه شهری از مهترین دلایلی است که می توان به عدم تحقق طرح های توسعه شهری اشاره کرد. به عبارت دیگر در طرح های توسعه شهری بحث هدف گذاری، اجرا و نظارت به درستی تعریف نشده است و هیچگونه دخل و صرفی برای تصمیم سازان و تصمیم گیران در مقوله شهر و توسعه شهری در نظر گرفته نشده و این همان فقدان نگرش راهبردی در نظام برنامه ریزی شهری ایران است، که نتیجه آن هم اجرایی نشدن پیشنهاد های طرح های توسعه شهری به خصوص طرح های جامع در ایران هستیم که از این طرح ها به عدم کارایی و بهره وری یاد می کنیم. هدف اصلی این مقاله اجرا و تدوین راهبردها و راهکارهای کوتاه مدت در میزان بهره وری طرح های جامع شهری در ایران می باشد، نوع تحقیق کاربردی و روش آن اسنادی - تحلیلی خواهد بود، شیوه جمع آوری اطلاعات اسنادی و میدانی بر مبنای مصاحبه بوده و تلاش شده با احصای متغیرهای اثرگذار در قالب پرسشنامه با استفاده از طیف لیکرت نسبت به اخذ نظرات کارشناسانی که به روش تحلیل شبکه ای شناسایی شده اند اقدام شود. همچنین نتایج تحقیق نشان می دهد معیارهای اجرایی و مدیریتی، قانونی، نظری و ساختاری و روش شناسی به ترتیب بیشترین تاثیر را در بهره وری طرح های جامع دارند.

Keywords:

بهره وری , طرح جامع , طرح های مدیریتی - اجرایی , ANP

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSP01_396. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/890750/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خلیجی، محمدعلی،1397،ارزیابی بهره وری و آسیب شناسی طرح های جامع شهری در ایران با استفاده از مدل تحلیل شبکه ای،کنفرانس بین المللی امنیت، پیشرفت و توسعه پایدار مناطق مرزی، سرزمینی و کلانشهرها، راهکارها و چالش ها با محوریت پدافند غیر عامل و مدیریت بحران،Tehran،https://civilica.com/doc/890750

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,396
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support