ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

دیداری سازی نقشه دانش در حوزه شبکه اجتماعی اینستاگرام: هم رخدادی واژگان

Year: 1398
COI: ASSESSMENTS01_017
Language: PersianView: 281
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محسن نوکاریزی - دانشیارگروه علم و اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه فردوسی مشهد

Abstract:

زمینه و هدف: اینستاگرام، با700میلیون کاربر توانسته است کاربران بسیاری را از سراسر جهان درگیر خود نماید. افراد به صورت روزانه از این برنامه کاربردی برای اهداف مختلف مرتبط با اشتراک اطلاعات و تعامل با آن استفاده میکنند. پژوهشگران از حوزه های متنوع علمی نیز علاقه مند به پژوهش در این شبکه اجتماعی شدهاند و به پژوهش پیرامون این بستر اشاعه اطلاعات روی آوردهاند. در پژوهش حاضر هدف آن است تا با ترسیم نقشه علمی و شبکه واژگان حوزه های علمی و رویکردهای به کاررفته در آن حوزه ها که اقدام به انجام پژوهش کرده اند، شناسایی و روند پژوهش از جنبه های مختلف در این بستر درک شود روش شناسی: روش پژوهش، علم سنجی و ترسیم نقشه دانش است. از افزارنرم وی.ا.اس.ویوئر برای ترسیم و دیداری سازی اطلاعات استفاده شد. این پژوهش بر روی 624 پژوهش انجام شده طی سالهای 2010 تا 2018 صورت گرفت. یافته ها: نتایج نشان داد که حوزه های علمی علوم رایانه، مهندسی، ارتباطات، روانشناسی بیشترین تولیدات علمی در این زمینه را داشته اند و علم اطلاعات نیز در رتبه هشتم، در تولید این منابع سهیم بود. زبان غالب تولیدات، زبان انگلیسی و کشور امریکا بیشترین تولیدات این زمینه را داشت. دانشگاه جورجیا، موسسه برتر در تولید علم، و سال 2016 بیشترین منابع در این رابطه تولید شده است. همچنین از نظر نوع مدرک، مقاله های منتشر شده در مجلات، بیشترین رتبه را به خود اختصاص دادند. خوشه های علمی نیز در این رابطه ترسیم شد که نشان داد اینستاگرام با واژه های شبکه های اجتماعی، فیسبوک، توییتر ،بازاریابی، در ارتباط بود.

Keywords:

اینستاگرام، شبکه واژگان، علمسنجی، نقشه علمی، همرخدادی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ASSESSMENTS01_017. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/891119/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نوکاریزی، محسن،1398،دیداری سازی نقشه دانش در حوزه شبکه اجتماعی اینستاگرام: هم رخدادی واژگان،The first national science assessment conference, the evaluation of scientific research (issues, tools and methods)،Kerman،https://civilica.com/doc/891119

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 28,217
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support