ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی پایداری شیب مدفن غیراشباع تحت بارندگی شدید

Year: 1397
Publish place:
COI: GEOENV01_018
Language: PersianView: 189
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم دهاقین - دانشجوی کارشناسی ارشد ژئوتکنیک،گروه عمران، دانشکدهی فنی و مهندسی، دانشگاه اراک
محمدرضا مطهری - استادیارگروه عمران، دانشکدهی فنی و مهندسی، دانشگاه اراک

Abstract:

همواره بررسی پایداری شیروانی ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، زیرا در صورت ناپایداری، خسارات فراوانی به پائین دست اعمال می گردد. از آنجا که مدفن، حاوی آلاینده های فراوانی است، هرگونه ناپایداری در شیب آن اثرات مخرب زیست محیطی همچون انتشار و گسترش آلودگی در پائین دست را به دنبال دارد، و این مطلب ضرورت بررسی پایداری شیب مدفن را دوچندان می نماید. عواملی نظیر بارش شدید، تراز بالای شیرابه و یا فقدان سیستم زهکشی مناسب، می تواند امکان انتقال آلودگی و همچنین احتمال تخریب مدفن را افزایش می دهد، درحالی که با طراحی صحیح مدفن در حالت غیراشباع با استفاده از تنش مکشی، امکان افزایش پایداری شیب و درنتیجه ساخت مدفن با زوایای تندتر فراهم می گردد. در این مقاله سعی بر آن است که با استفاده از روش تعادل حدی، مطالعه ای پارامتریک روی رفتار شیب مدفن غیراشباع تحت بارندگی شدید انجام شود، زیرا با تغییر درصد رطوبت در این حالت شیروانی در حالت نیمه اشباع و حتی اشباع قرار می گیرد و ضریب اطمینان پایداری تغییر می نماید. همچنین در این مقاله از پارامتر تنش مکشی به عنوان یک پارامتر جدید در مدل سازی مقاومت برشی خاک غیراشباع استفاده شده است. نتایج به دست آمده حاکی از آن است که با در نظر گرفتن حالت غیراشباع زمانی که تراوش وجود دارد ضریب اطمینان پایداری نسبت به حالتی که تراوشی وجود ندارد کمتر است ؛همچنین با تغییر شیب،ارتفاع و پارامترهای مقاومت برشی مصالح (Φو c ) درصد کاهش اطمینان ظریب در هر دو حالت تقریبا به یک اندازه می باشد؛ و نشان داده شد که در صورت ناپایداری شیب می توان با استفاده از مصالح تسلیح کننده مانع از لغزش شیب مدفن در حالت های بحرانی شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is GEOENV01_018. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/895168/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
دهاقین، مریم و مطهری، محمدرضا،1397،بررسی پایداری شیب مدفن غیراشباع تحت بارندگی شدید،اولین کنفرانس ملی ژیوتکنیک زیست محیطی،Shiraz،https://civilica.com/doc/895168

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 3,800
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support