ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شبیه سازی جریان آب در محیط متخلخل با مدل شبکه ی لوله ها در نرم افزار WaterGEMS

Year: 1397
Publish place:
COI: GEOENV01_041
Language: PersianView: 207
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پرژنگ منجمی - استادیار گروه مهندسی عمران، دانشگاه فسا، فسا، ایران
علی پورکریمی - استادیار گروه مهندسی عمران، دانشگاه فسا، فسا، ایران

Abstract:

در این تحقیق سعی شده تا حرکت آب های زیرزمینی با حرکت آب درون شبکه ای شطرنجی از لوله هایی افقی و عمودی شبیه سازی گردد. بدین منظور این شبکه جایگزین محیط متخلخل شده و آنگاه با حل شبکه ی مزبور، دستگاهی از معادلات جبری بدست آمده که با حل آنها، توزیع هد هیدرولیکی درون محیط متخلخل معلوم می گردد. برای صحت سنجی مدل، مسائل گوناگونی حل شده و پاسخ ها با روش های عددی تفاضل محدود و عناصر محدود مقایسه گردیده اند. نتایج بدست آمده از حل این مسائل، بیانگر این موضوع است که از این روش می توان به عنوان ابزاری عددی برای مدل سازی جریان در محیط متخلخل استفاده نمود و با توجه به اینکه در به دست آوردن معادلات جبری حاکم تنها از قوانین فیزیکی استفاده شده است، این مدل برای یادگیری مسایل آبزیرزمینی و درک بهتر آنها برای دانشجویان سودمند خواهد بود. مزیت دیگر این روش امکان ساخت آزمایشگاهی این مدل می باشد. در این تحقیق شبکه ای از لوله ها در آزمایشگاه ساخته شد و مسائلی چون حرکت آب در اطراف یک مستطیل غیر قابل نفوذ و از زیر پرده ی آب بند سد توسط آن بررسی گردید. نتایج بدست آمده از مجموعه ی این آزمایش ها نشان داد که اولا، این وسیله ی آزمایشگاهی از نقطه نظر ساخت و کاربری نسبت به وسایل دیگری چون جعبه شنی، گوی های کروی، مدارهای الکتریکی و سایر مدل های آزمایشگاهی متداول، ساده تر بوده و ثانیا، به رغم سادگی، نتایج حاصل از آن تطابق خوبی با جواب های عددی ارائه شده در تحقیق دارد. در نهایت با استفاده از نرم افزار Water GEMS این مسایل شبیه سازی شده و همخوانی قابل قبولی بین این نتایج با نتایج آزمایش ها و حل عددی مدل ارایه شده به دست آمد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is GEOENV01_041. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/895191/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
منجمی، پرژنگ و پورکریمی، علی،1397،شبیه سازی جریان آب در محیط متخلخل با مدل شبکه ی لوله ها در نرم افزار WaterGEMS،اولین کنفرانس ملی ژیوتکنیک زیست محیطی،Shiraz،https://civilica.com/doc/895191

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 535
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support