ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اهمیت و ضرورت فناوری اطلاعات و ارتباطات در مدیریت هتل داری در عصر جهانی شدن خدمات ؛ مورد پژوهی : جزیره قشم

Year: 1398
COI: MIEACONF02_078
Language: PersianView: 331
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدعلی تاییدامینی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی دانشگاه هنر اصفهان
زاهد شفیعی - عضو هیات علمی دانشگاه هنر اصفهان
محمدعلی رجایی ریزی - دانشگاه هنر اصفهان

Abstract:

صنعت توریسم به عنوان وسیع ترین و متنوع ترین صنعت در قرن 21 یکی از مولفه های فراگیر و تاثیرگذار پدیده جهانیشدن، جایگاه ویژه ای را در دنیا از لحاظ اقتصادی و به عنوان نمادی از هویت فرهنگی، برقرار کننده رابطه بین فرهنگ هایمختلف است. یدیده گردشگری امروزه گسترده ی جهانی یافته و به عنوان یک یدیده اجتماعی یکی از یررونق ترین،جذاب ترین و اشتغال زاترین صنایع جهان مطرح است. در این میان گردشگری الکترونیک یدیده ای جدید در این عرصهاست که در بسیاری از کشورها شناخته شده و در راستای توسعه و تداوم توریسم مورد استفاده قرار گرفته است. صنعتگردشگری در گسترش توسعه یایدار و شناساندن یتانسیل های کشورها به یکدیگر مورد توجه و اهتمام مدیران وبرنامه ریزان قرار گرفته است. گذار از عصر صنعتی به دوران طلایی عصر اطلاعات، فضای جوامع اطلاعاتی را با تغییر روبروکرده است، که گردشگری اینترنتی یکی از این تغییرات دگردیسی است. یکی از مهمترین اهداف این مقاله شناختمهمترین کاربردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت هتل داری نوین است و به دلیل نقش و اهمیتی که صنعتگردشگری می تواند در ابعاد مختلف از جمله ایجاد درآمدهای ارزی و افزایش تولید ناخالص ملی، منبع درآمد برای دولت،منبع ایجاد اشتغال و بهبود خدمات اجتماعی داشته باشند، مجبوربه تجهیز امکانات و بهره برداری از تکنولوژی های نوین بهویژه دربخش هتل داری می باشد. در این مقاله ضمن یرداختن به مفهوم و ماهیت گردشگری الکترونیکی در عصر جهانیشدن در ایران، به ویژه مناطق آزاد و جزیره قشم راهبردها و ییشنهاداتی را برای تقویت و تاثیر گذراری IT درهتل داریارائه می دهد. یافته ها حاکی از این است که این مناطق ، با توجه به یتانسیل های فراوان گردشگری و امکانات بی شمارتکنیکی، فنی و نیروی انسانی، باید با این موج جدید که از مکانیسم های جهانی شدن است، همسو و هم جهت شود و ازفرصت های حاصله از این تحول اطلاعاتی بهترین استفاده را درتغییرات ساختاری درگردشگری وهتل داری را نماید.

Keywords:

جهانی شدن ، گردشگری الکترونیک، توسعه یایدار، فناوری اطلاعات ، اینترنت ، هتل داری ، قشم

Paper COI Code

This Paper COI Code is MIEACONF02_078. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/897465/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
تاییدامینی، محمدعلی و شفیعی، زاهد و رجایی ریزی، محمدعلی،1398،اهمیت و ضرورت فناوری اطلاعات و ارتباطات در مدیریت هتل داری در عصر جهانی شدن خدمات ؛ مورد پژوهی : جزیره قشم،2th international conference on management, industrial engineering, economics and accounting،https://civilica.com/doc/897465

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 2,353
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support