ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ژئوسیستم های ناپایدار و منابع انرژی پایدار

Year: 1398
COI: LUTDT01_078
Language: PersianView: 431
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین غضنفرپور - دانشیار گروه جغرافیا و برنامه ریزی دانشگاه شهید باهنر کرمان
محسن پورخسروانی - استادیار گروه جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه شهید باهنر کرمان
بهناز شیخ شریعتی - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری، دانشگاه شهید باهنر کرمان

Abstract:

تبادلات ماده و انرژی در سیستمهای باز موجب شکلگیری رفتارهای آشوب مانند و غیر خطی میگردد از آن به عنوان ناپایداری تعبیر میشود. موقعیت ساختاری، ریاضی و ویژگیهای ژئومورفیک این سیستم-های ناپایدار موجب بروز پتانسیلهای محیطی متنوعی میگردد که منابع انرژی تجدید پذیر و پایدار از آن جمله میباشند. انرژی باد از جمله این منابع انرژی است که هرچند از گستردگی و توزیع فضایی چشمگیری برخوردار است اما در مناطق با ویژگیهای خاص امکان استفاده از باد به عنوان منبع انرژی وجود خواهد داشت. دشت لوت از جمله این مناطق است که با توجه به ویژگیهای ساختاری و ریاضی از پتانسیل بالایی در استفاده از باد به عنوان یکی از منابع انرژی پایدار برخوردار است. در همین راستا این پژوهش سعی دارد ضمن ارزیابی ویژگیهای دشت لوت به عنوان یکی از مهمترین ژئوسیستمهای ناپایدار، پتانسیل انرژی باد را در این دشت ارزیابی نماید. نتایج این پژوهش نشان میدهد که، 65 درصد از بادهای موجود در منطقه از سرعتی بین 11 تا 17 کیلومتر در ساعت برخوردار هستند. بر همین اساس 18/3 درصد از بادهایی که در منطقه میوزند سرعتی بین 17 تا بیش از 22 کیلومتر در ساعت را دارند، که این پتانسیل بالایی را جهت استفاده از انرژی باد به عنوان یک منبع انرژی پایدار در دشت لوت ایجاد میکند

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is LUTDT01_078. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/897874/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
غضنفرپور، حسین و پورخسروانی، محسن و شیخ شریعتی، بهناز،1398،ژئوسیستم های ناپایدار و منابع انرژی پایدار،Ist International Conference on LUT DESERT TOURISM (local and International opportunities)،Birjand،https://civilica.com/doc/897874

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 16,894
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support