ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

گردشگری پایدار و میراث طبیعی بیابان لوت

Year: 1398
COI: LUTDT01_094
Language: PersianView: 224
نسخه کامل این Paper ارائه نشده است و در دسترس نمی باشد

Authors

محمدرضا مجیدی - دانشیار مطالعات منطقه ای دانشگاه تهران

Abstract:

پاسداشت مواریث فرهنگی و طبیعی یک کشور به ویژه مواردی که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند، مسئولیتی همگانی در سطوح محلی و ملی است. بیابان لوت به عنوان اولین اثر طبیعی کشورمان در سال 1395 با تامین نظر کارشناسان و داوران بین المللی و اعضای کمیته میراث جهانی طبق معیارهای تعریف شده، در این فهرست جای گرفت. شاید بتوان گفت حفظ و حراست از ثبت یک اثر، با رعایت معیارها و ملاک ها، جهت ماندن در فهرست جهانی بدون مواجه شدن با کارت های زرد و قرمز به مراتب دشوارتر از فاز ثبت جهانی، یک اثر به رغم سختی ها و پیچیدگی های پرونده نویسی و ارائه مطلوب پرونده و تامین استانداردها و معیارها برای جهانی شدن آن اثر است. علاوه بر این، بهره مندی جوامع محلی از مواهب ثبت جهانی با فعال کردن صنعت گردشگری و صنایع وابسته، از جمله انتظاراتی است که باید پاسخ داده شود. چارچوب مناسب پاسخگویی به همه مطالبات و انتظارات اعم از پاسداشت مواریث و حفظ و حراست از آنها برای آیندگان و رونق اقتصادی جوامع محلی و میزبان مستلزم تعریف سیاست ها و برنامه های گردشگری پایدار، همه جانبه و جامع است. بیابان لوت برای ماندن در فهرست جهانی از یک سو و فعال شدن گردشگری در این حوزه برای حضور ساماندهی شده و با برنامه علاقمندان طبیعت از سوی دیگر، نیازمند چنین الگویی از گردشگری است که در تعامل بخش های دولتی و خصوصی محقق خواهد شد .در این نوشتار تلاش می شود مولفه هایی از این رویکرد به گردشگری پایدار با تاکید بر بیابان لوت مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

Keywords:

گردشگری، پایداری، بیابان لوت

Paper COI Code

This Paper COI Code is LUTDT01_094. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/897890/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مجیدی، محمدرضا،1398،گردشگری پایدار و میراث طبیعی بیابان لوت،Ist International Conference on LUT DESERT TOURISM (local and International opportunities)،Birjand،https://civilica.com/doc/897890

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 63,668
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support