ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تخمین پاسخ سازه های بتنی با استفاده از هوش مصنوعی

Year: 1397
COI: JR_ARTE-2-9_003
Language: PersianView: 268
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد رییسی دهکردی - کارشناسی ارشد سازه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان. ایران
علی حیدری - استادیار سازه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان. ایران
محمدصادق رییسی دهکردی - کارشناسی ارشد مدیریت ساخت، دانشگاه صنعتی شریف. ایران
ابراهیم شریفی تشنیزی - دکترای ژیوتکنیک، دانشگاه فردوسی مشهد. ایران

Abstract:

بررسی آسیب های ناشی از زلزله و سایر عوامل ساختمان های پایدار موجود و نیز مطالعه ساختمان ها قبل از وقوع زلزله و یا در زمان وقوع زلزله، برای برآورد پاسخ آن ها و پیش بینی نقاط آسیب پذیر احتمالی، ازمباحث مهم مقاوم سازی سازه هاست. مقاوم سازی سازه ها یکی از راهکارهای جلوگیری از صدمات و خطرات احتمالی بعدی است. ترک در اعضاء بتنی می تواند باعث ایجاد معایب و کاهش عمر مفید آنگردد. هنگامی که ترک در سازهای ایجاد می شود خواص دینامیکی سازه نظیر فرکانسهای طبیعی و شکل مودی ممان در تیر و ستون و جابجایی ها در راستای (X , Y)، برش پایه، ضریب اطمینان واژگونی و. . . . آن تغییر می کند. به طور کلی با افزایش طول ترک و یا تغیرات ضرایب ترک خوردگی، سختی سازه کاهش می یابد و در نتیجه تغیراتی در مود، فرکانس، ممان، جابجایی و. . . . . صورت می گیرد. در صورتی که در طراحی و آنالیز، ترک موجود در اعضای بتن در نظر گرفته نشود ممکن است پدیده تشدید یا رزونانس ایجاد شده و در نتیجه کاربری سازه را نسبت به حالت بدون ترک مختل و کاهش دهد. جهتجلوگیری از پدیده تشدید در اینگونه از سازه ها باید آنها را به شیوه مناسب مقاوم سازی نمود و با روش های و طراحی های متعدد و متفاوت به نتایج مورد نطر و دلخواه جهت تقویت سازه برسیم. که در اینتحقیق جهت انجام این کار با یک روش عددی جهت محاسبه مود، فرکانس، ممان، جابجایی، برش پایه و ضریب اطمینان واژگونی اعضای بتنی ترکدار با کم کردن مدت زمان محاسبات و طراحی ها بیان شدهاست. همانطور که مهندسان می دانند جهت به دست آوردن نتایج مورد نیاز در یک سازه ساختمانی بایستی تا آخرین مرحله طراحی پیش برویم و بعد از آنالیز سازه نتایج را به دست آوریم که با استفاده از این روشعددی و نوشتن یک شبکه عصبی با کمترین خطا می توان با کم کردن محاسبات و طراحی ها و جلوگیری از اتلاف وقت و زمان و هزینه ها به نتایج مورد نیاز خودمان برسیم (البته بر اساس اطلاعات ورودی بهشبکه)، که با این روش کمک بسیار بزرگی و روش جدیدی را در علم عمران پایه گذاری می شود.

Keywords:

سازه های بتنی، شبکه عصبی، ترک خوردگی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ARTE-2-9_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/898404/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رییسی دهکردی، احمد و حیدری، علی و رییسی دهکردی، محمدصادق و شریفی تشنیزی، ابراهیم،1397،تخمین پاسخ سازه های بتنی با استفاده از هوش مصنوعی،،،،،https://civilica.com/doc/898404

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,531
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support