ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاخیر در اتمام و بهره برداری از طرحهای عمرانی با منشاء مسیولیت مشاور پروژه (مطالعه موردی: شهرستان آغاجاری)

Year: 1397
COI: JR_ARTE-2-9_005
Language: PersianView: 178
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا ره انجام - کارشناس ارشد عمران، مهندسی و مدیریت ساخت، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات خوزستان، خوزستان، ایران

Abstract:

آنچه که در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته، جستجوی دلایلی است که باعث تاخیر در روند یکپروژه شده و بار مالی به کارفرما وارد می کند. البته بجز تحمیل بار مالی، گاهی اوقات دلایلی که ذکرمی شود باعث رکود پروژه و به نتیجه نرسیدن آن ها گاها تا چند ده سال می باشد. یکی از دلایل عمده تاخیردر بهره برداری از این گونه پروژه ها مشاور و یا مشاورین پروژه می باشند. عامل مشاور بنا به دلایل ومسیولیت و همچنین نقشی که در جریان پروژه دارد، می تواند بر پیکره یک پروژه ضربه های جبرانناپذیری وارد کنند. روش تحقیق در این پژوهش در مرحله اول بررسی کتابخانه ای در مورد علل مختلفتاخیر بود. سپس با تنظیم یک پرسشنامه و ارجاع آن به مدیران و کارشناسان ارشد عامل مشاور و گرفتندیدگاه های آن ها و در نهایت بررسی و مقایسه کردن نظرات آنان با یکدیگر و نتایج بدست آمده از دیگرپژوهش ها، درصد تاثیر عامل یاد شده در پروژه به صورت کلی بدین صورت بیان گردید که ضعف درانتخاب مشاور خبره و یا نداشتن دانش فنی بالا، به نوبه خود درصدی از علل تاخیرات را به خود اختصاصدادند. سپس با توجه به روند رو به افزایش قیمت ها و تورم موجود بازار، بار مالی ناشی از تمدید پیمانموجود خسران کارفرما خواهد گردید.

Keywords:

علل تاخیر، مشاور، پروژه، بار مالی، شهرستان آغاجاری

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ARTE-2-9_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/898406/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ره انجام، علیرضا،1397،تاخیر در اتمام و بهره برداری از طرحهای عمرانی با منشاء مسیولیت مشاور پروژه (مطالعه موردی: شهرستان آغاجاری)،،،،،https://civilica.com/doc/898406

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,001
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support