ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی ضرایب انتقال حرارتی هدایتی ذرات در مقیاس نانومتری و پراکنده در مایع با رژیم جریان آرام در تبادل گره های حرارتی

Year: 1397
COI: JR_ARTE-2-11_002
Language: PersianView: 115
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

هدف از انجام این پژوهش بررسی ضرایب انتقال حرارتی هدایتی ذرات در مقیاس نانومتری و پراکنده درمایع با رژیم جریان آرام در تبادل گرهای حرارتی است که به ویژه در لوله های افقی دارای اهمیت است.نانو ذرات مطالعه شده در منابع، اشاره به تنوع بی شماری از مواد در مقیاس نانو دارد، لیکن در اینجاپارتیکل هایی در مقیاس نانو و با طبیعت گرافیت و خواص وابسته به آن با نسبت های ظاهری عمدتا متفاوتاز یک انتخاب شدند، نانو ذرات گرافیتی، اغلب منجر به افزایش ضریب هدایت گرمایی سیال ساکن عمدتادر ظرفیت کسر حجمی کم شده و نتایج مزبور در ادبیات فن نیز بارها گزارش شده است. به هر حال،ضرایب انتقال حرارت تجربی کمتر از شرایط پیش بینی شده برای هر یک از دو رابطه انتقال حرارتمتداول برای سیالات همگی نشان داده شده است. رابطه برای سوسپانسیون های ذرات با نسبت های ظاهرینزدیک به همان نتایج نیز حاصل شده و نهایتا روابط جدیدی برای انتقال حرارت سیستم های نانوسیالگسترش داده شده است. افزایش ضریب انتقال حرارت نانوسیال خیلی فراتر از تصوری است که از یکرابطه مرسوم قابل پیش بینی باشد. این به نظر می رسد که تعدادی فاکتور مخصوص در مخلوط نانوسیال درحال تغییر دادن مکانیزم های فاکتور مخصوص در مخلوط نانوسیال در حال تغییر دادن مکانیزم های انتقالحرارت، مخصوصا برای سیالات خاصی در دمای بالاتر دیواره هستند. نتایج اظهار می کند که اصلاحشرایط برای انتقال حرارت، می تواند توسط تغییر دادن سیال اصلی، منبع نانو ذره، و بارگذاری نانو ذراتعملی گردد. در این مقاله ابتدا به تشریح نانو سیالات پرداخته، سپس انواع مبدل ها حرارتی توضیح داده شده است، بعداز آن به موضوع انتقال حرارت توسط نانو سیالات می پردازیم، و در پایان اهمیت و نقش نانو سیالات درمبدل ها را بررسی کرده و به تحلیل انتقال حرارت در مبدل های حرارتی به کمک نانو ذرات پراکنده درسیال می پردازیم.

Keywords:

نانو سیالات، مبدل های حرارتی، انتقال حرارت نانو سیالات، نانو سیالات در مبدل ها

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ARTE-2-11_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/898421/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سالاری، مجتبی،1397،بررسی ضرایب انتقال حرارتی هدایتی ذرات در مقیاس نانومتری و پراکنده در مایع با رژیم جریان آرام در تبادل گره های حرارتی،،،،،https://civilica.com/doc/898421

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support