ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شبیه سازی توربین بادی جهت تولید انرژی الکتریکی با پره های پیزو الکتریکی با در نظر گرفتن مکان، مساحت و شکل پره ها

Year: 1397
COI: JR_ARTE-2-11_010
Language: PersianView: 138
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کاظم هاشمی اسمعلی کندی - دکتری مهندسی مکانیک، گرایش تبدیل انرژی، دانشگاه آکادمی تاجیکستان

Abstract:

پژوهش حاضر با هدف بررسی شبیه سازی توربین بادی با پره های پیزوالکتریکی جهت تولید انرژیالکتریکی با در نظر گرفتن مکان، مساحت و شکل پره ها انجام گرفته است. پژوهش حاضر به لحاظ هدفاز نوع مطالعات کاربردی است. از لحاظ جمع آوری اطلاعات از نوع مطالعات مدل سازی می باشد و بهلحاظ تجزیه و تحلیل داده ها، مطالعه ای تحلیلی بوده است. در این مطالعه توربین های با سنسورهایپیزوالکتریک و هم چنین تاثیر مکان و مساحت در نرم افزار متلب پیاده سازی شد. وجود سنسورپیزوالکتریک علاوه بر این که این ارتعاشات را کاهش می دهد بلکه از این ارتعاشات در راستای افزایشتوان خروجی توربین در مکان هایی که مقدار باد زیاد می باشد تاثیر بیشتر دارد. ولی در مکان هایی کهمقدار وزش باد زیر 20 کیلومتر بر ساعت باشد این سنسور تاثیر آن چنانی ندارد. زیرا در این زمان ها مقدارارتعاشات کمتر می باشد. نتایج حاکی از آن است که این سنسور باید در توربین هایی در مناطقی که میزانوزش باد بیشتری دارند نصب شود تا بازده آن نسبت به هزینه ای که می شود بیشتر باشد. هم چنین مشخصشد که روش ارایه شده در این پایان نامه، جذب انرژی را حدود 8 درصد بهبود داده است. استفاده ازسنسور پیزوالکتریک در ساختار توربین موجب می شود مقدار برق بیشتری به شبکه تزریق شود. مقدارمساحت پره های توربین نیز در این مقدار تاثیر مثبت دارد و باعث بیشتر شدن مقدار نیروهای وارده می باشد.

Keywords:

توربین بادی، پره های پیزوالکتریکی، انرژی الکتریکی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ARTE-2-11_010. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/898429/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
هاشمی اسمعلی کندی، کاظم،1397،شبیه سازی توربین بادی جهت تولید انرژی الکتریکی با پره های پیزو الکتریکی با در نظر گرفتن مکان، مساحت و شکل پره ها،،،،،https://civilica.com/doc/898429

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support