Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پیدایش، فرآیند و ضرورت اعتباربخشی آموزشی با تاکید بر آموزش پرستاری

Year: 1395
COI: JR_JANF-16-1_001
Language: PersianView: 493
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیده اعظم سجادی - دانشجوی دکترای پرستاری، مربی، ایران، تهران، دانشگاه علوم پزشکی آجا، دانشکده پرستاری، گروه داخلی جراحی
اسماعیل محمدنژاد - دانشجوی دکترای پرستاری، ایران، تهران، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کمیته تحقیقات دانشجویی
جمیله مختاری نوری - استادیار، ایران، تهران، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)، دانشکده پرستاری

Abstract:

مقدمه: یکی از شاخص های توسعه نیروی انسانی، دسترسی افراد به آموزش، اعم از آموزش عمومی و آموزش عالی است و برای دستیابی به توسعه پایدار در زمینه های علمی، توجه به ارتقای کیفیت، ضرورتی اجتناب ناپذیر می باشد. این امر مستلزم توجه بیش از پیش به ارزشیابی مداوم دانشگاه ها است. مطالعه فوق با هدف آشنایی بیشتر با اعتباربخشی آموزشی و ضرورت آن در آموزش پرستاری انجام شده است.مواد و روش ها: این مقاله برگرفته از یک مطالعه مروری است که بر پایه اطلاعات جمع آوری شده از جستجو در داده پایگاه های معتبر علمی و مطالعات کتابخانه ای در بازه زمانی 2001-2014 انجام شده است.یافته ها: ارزشیابی مستمر، لازمه ارتقاء و بهبود مستمر کیفیت، می باشد. یکی از رو شهای ارزشیابی کیفیت آموزشی در دانشگاه ها، اعتباربخشی است. هدف از اعتبار بخشی، هم تاکید بر کیفیت و هم نظارت بر ارزشیابی مستمر و مادام العمر می باشد. در اغلب کشورهای جهان، فرایندهای اعتبار بخشی آکادمیک توسط سازمان های دولتی از جمله وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم انجام می شود. بیشتر موسسات آموزش عالی برای اخذ مجوز رسمی فعالیت، هر 4 – 6 سال یک بار، از حیث شفافیت، اختصاصیبودن، اعتبار، اعتماد، اطمینان و ارتباط برنامه آموزشی با نیازهای جامعه مورد ارزشیابی قرار می گیرند. بحث و نتیجه گیری: پرستاری یک حرفه است و رشد حرفه ای، برای صاحبان این حرفه یعنی پرستاران، حیاتی می باشد. همچنین برخورداری سیستم های درمانی از پرستاران برخوردار از دانش و تجربه بالا، در جهت رسیدن به اهداف سازمان و نیز ارتقاء کارایی، می تواند در رفع چالش های بالینی پرستاران، مفید باشد. بنابراین، دانشکده های پرستاری به عنوان بخشی از نظام آموزش علوم پزشکی کشور، باید به منظور حفظ و تقویت تمامیت آموزشی و توسعه مداوم مورد ارزشیابی قرار بگیرند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JANF-16-1_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/898719/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سجادی، سیده اعظم و محمدنژاد، اسماعیل و مختاری نوری، جمیله،1395،پیدایش، فرآیند و ضرورت اعتباربخشی آموزشی با تاکید بر آموزش پرستاری،https://civilica.com/doc/898719

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 1,190
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support