Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کنترل حجم باقی مانده معده در بیماران تحت تهویه مکانیکی بستری در بخش مراقبت های ویژه

Year: 1396
COI: JR_JANF-17-1_003
Language: PersianView: 491
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

معصومه کمالی - دانشجوی کارشناسی ارشد پرستاری مراقبت های ویژه، ایران، تهران، دانشگاه علوم پزشکی آجا، دانشکده پرستاری
زهرا فارسی - دکترای تخصصی پرستاری، دانشیار، ایران، تهران، دانشگاه علوم پزشکی آجا، دانشکده پرستاری، گروه بهداشت جامعه
آرمین زارعیان - دکترای تخصصی آموزش پرستاری، دانشیار، ایران، تهران، دانشگاه علوم پزشکی آجا، دانشکده پرستاری، گروه بهداشت جامعه

Abstract:

مقدمه: تغذیه رود های یکی از رای جترین روش های تغذیه در بیماران بدحال بخش های مراقبت ویژه می باشد، که نسبت به تغذیه خارج روده ای ارزان تر و به فیزیولوژیک طبیعی بدن مشابهت بیشتری دارد. هدف از مطالعه، اهمیت کنترل حجم باقی مانده معده در بیماران تحت تهویه مکانیکی بستری در بخش مراقبت ویژه می باشد.موارد و روش ها: این مقاله از نوع مروری بوده و در تدوین آن از جستجوهای اینترنتی در پایگاه های Google ،Science Direct Scholar و SID و مطالعات کتابخانه ای در کتب و مقالات علمی منتشر شده در سال های 2003 تا 2015 استفاده شده است. یافت هها: تاخیر در تخلیه معده یکی از مشکلات شایع در بیماران بستری در بخش های مراقبت ویژه می باشد که می تواند منجر به بروز آسپیراسیون و در نتیجه پنومونی ناشی از ونتیلاتور و سوء تغذیه گردد. برای ارزیابی تحمل تغذی های از روش های مختلفی همچون اندازه گیری حجم باقی مانده معده، شنیدن صداهای روده ای و عکس گرافی استفاده می شود که در این مقاله به راهکارهای پایش حجم باقی مانده معده پرداخته شده است.بحث و نتیجه گیری: از آنجایی که افزایش حجم باقی مانده معده می تواند نشان دهنده تاخیر در تخلیه معده باشد، لذا با کنترل و پایش آن می توان از عوارض ثانویه به تاخیر در تخلیه معده جلوگیری نمود.

Keywords:

بخش مراقبت های ویژه , تهویه مکانیکی , تاخیر در تخلیه معده , تغذیه لوله ای , حجم باقی مانده معده

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JANF-17-1_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/898737/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کمالی، معصومه و فارسی، زهرا و زارعیان، آرمین،1396،کنترل حجم باقی مانده معده در بیماران تحت تهویه مکانیکی بستری در بخش مراقبت های ویژه،https://civilica.com/doc/898737

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 1,190
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support