ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

لشکرکشی اسکندر به هند و علل و پیامدهای آن

Year: 1397
COI: JR_JHSR-4-11_012
Language: PersianView: 759
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمیده مظفری - دانشجوی دکتری تاریخ ایران قبل از اسلام دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آبادد. ایران
افسانه معتمد - دانشجوی دکتری تاریخ ایران قبل از اسلام دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. ایران

Abstract:

در تاریخ جنگ های ایران حمله اسکندر به ایران که با شکست داریوش سوم در سال 230ق. م و استقرار دولت یونانس سلوکی (312 تا 3 ق.م) گردید. در واقع یکی از مهمترین وقایع تاریخ آن زمان خاور نزدیک، در این بخش جهان روی داد، و به تعبیری انقراض امپراطوری هخامنشی پایان تاریخ باستان و آغاز دوران جدیدی در زندگی اقتصادی و اجتماعی ایران آغاز، بدین ترتیب که روش نوینی که آمیزه ای از تاثیر عنصر یونانی و میراث تمدن هخامنش بود، برقرار گردید. از آنجا که شرق ایران به منزله پلی ارتباطی مهم بین غرب و شرق و ساتراپ هخامنشیان در شرق بود و نیز بخشی از منابع هخامنشی را تامین میکرد از دیگر اهداف حمله اسکندر به شرق ایران و بویژه هند گردید. و از اهداف دیگر حمله اسکندر دستیابی به گنج های افسانه ای هند بود. که پس از حیله های جنگی خود از رودهی داسپس (جلم امروزی) از این رود عبور کرد و در قدم اول با پیل های پروس مواجه شدند. و فیل ها تلفات زیادی به مقدونی ها وارد نمودند، ولی بالاخره پیروس اسیر شد و جنگ به بهره مندی اسکندر خاتمه یافت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JHSR-4-11_012. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/898834/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مظفری، حمیده و معتمد، افسانه،1397،لشکرکشی اسکندر به هند و علل و پیامدهای آن،https://civilica.com/doc/898834

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 9,740
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support