ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه تطبیقی جرم تجاوز به عنف از منظرفقه امامیه، حقوق کیفری ایران و انگلیس

Year: 1397
COI: KAUHEM02_471
Language: PersianView: 527
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدمحمدامین نوربخش - دانشجوی دکتری حقوق کیفری و جرم شناسی، دانشگاه آزاد واحد آمل
سیدمحمد حسینی - استادیار گروه حقوق دانشگاه آزاد واحد جنوب تهران

Abstract:

تجاوز به عنف از مصادیق بارز جرائم طبیعی است و در هر جامعه دست کم نیمی از جمعیت خود یعنی زنان را در برمیگیرد. تجاوز به عنف جرم خشونتآمیزی است که در آن از امور جنسی به مثابه ابزار استفاده میشود. ریشه های این جرم به عوامل فرهنگی- اجتماعی باز میگردد، صبغه اقتصادی ندارد. تجاوز جنسی یکی از انواع جرائم جنسی است که امروزه تقریبا0 در تمامی کشورها جرم انگاری شده است. عنصر مهمی که در تحقق آن لازم است به کار بردن زور و قدرت توسط مرتکب برای برقراری رابطه جنسی با فرد مقابل است. در این راستا فرد مقابل نیز البته به مقاومت و دفاع از خود بر میآید اما در نهایت این مرتکب است که با برتری در مقابل وی به مقصود خود میرسد. با توجه به لزوم ارائه یک تحلیل انتقادی از وضع موجود قوانین ایران در این زمینه، ما در طول این مقاله تلاش کردهایم در قالب یک مطالعه تطبیقی از منظر فقه، و عرف بین المللی، حقوق کیفری ایران و انگلستان جرم تجاوز به عنف بپردازیم و درنهایت به ارائه پیشنهاداتی به منظور اصلاح مقررات فعلی در زمینه کاهش جرم تجاوز به عنف منجر خواهد شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is KAUHEM02_471. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/901051/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نوربخش، سیدمحمدامین و حسینی، سیدمحمد،1397،مطالعه تطبیقی جرم تجاوز به عنف از منظرفقه امامیه، حقوق کیفری ایران و انگلیس،The 2nd National Conference on Modern Research in Management and Law،Kazerun،https://civilica.com/doc/901051

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,583
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support