ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدیریت ریسک پروژه در پیکره دانش

Year: 1398
COI: ECMECONF02_057
Language: PersianView: 275
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سمیرا شیخ ویسی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه غیرانتفاعی هاتف زاهدان
طیبه ثانی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه غیرانتفاعی هاتف زاهدان
مهلا راشکی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه غیرانتفاعی هاتف زاهدان
افسانه کیخا - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از غیرانتفاعی دانشگاه هاتف زاهدان

Abstract:

تجربیات نشان می دهد که پروژه ها حاوی عناصر استراتژیک تکنیکی، اقتصادی و ملی هستند و در دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده با تهدیدها و فرصت هایی در رابطه با عناصر کلیدی پروژه یعنی زمان هزینه و کیفیت مواجهه هستند. زمینه این تهدیدها و فرصت ها را می توان در مجموعه ای از شرایط غیرقطعی یا عدم اطمینان ها جستجو کرد که دارای منشا های مختلفی هستند مانند مسائل تکنیکی، مدیریتی، بازرگانی و مسائل داخلی و خارجی می باشند. ریسک پروژه پدیده ای جدائی نا پذیر از پروژه است لذا باید آن را مدیریت کرد. هدف از مدیریت ریسک پروژه ، برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت و کنترل فعالیت ها و فرآیندهای یک پروژه است؛ به گونه ای که اثرات مثبت فرصت ها ) بیشینه و اثرات منفی ( تهدیدها ) کمینه گردد. یک فرآیند سیستماتیک برنامه ریزی برای شناسایی، آنالیز و پاسخگویی و زیر نظرگیری ریسک پروژه این مدیریت شامل فرآیندها ابزارها و تکنیک هایی است که به مدیر پروژه برای بیشینه سازی احتمال نتایج رویدادهای مثبت و کمینه سازی احتمال نتایج رویداد های منفی کمک می کند . با بکارگیری فرآیند کامل مدیریت ریسک پروژه می توان ادعا کرد که این مدیر پروژه است که به شرایط غیرقطعی پروژه اشراف دارد نه آنکه شرایط و اتفاقات مدیریت را اسیر خود می کنند. مدیریت ریسک در هر پروژه ای از هر نوع که باشد باید کار گرفته شود و بدینوسیله ضررهای احتمالی تا حد امکان کاهش یابد. |

Keywords:

مدیریت ریسک، کیفیت، زمان، تهدید، فرصت، هزینه.

Paper COI Code

This Paper COI Code is ECMECONF02_057. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/902850/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شیخ ویسی، سمیرا و ثانی، طیبه و راشکی، مهلا و کیخا، افسانه،1398،مدیریت ریسک پروژه در پیکره دانش،Second National Conference on Applied Research in Electrical, Computer and Medical Engineering،Shirvan،https://civilica.com/doc/902850

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 267
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support