Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نگاهی بر تهدیدات سایبری و جنگ نرم از دیدگاه علوم زمین

Year: 1398
COI: CYBERM02_046
Language: PersianView: 495
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پری نساء مصحفی - عضو هیات علمی گروه زمینشناسی،واحد مراغه، دانشگاه آزاد اسلامی، مراغه، ایران
مرضیه باباش پوراصل - عضو هیات علمی گروه کشاورزی،واحد مراغه، دانشگاه آزاد اسلامی، مراغه، ایران
زهره خواجه سعید - عضو هیات علمی گروه اقتصاد،واحد مراغه، دانشگاه آزاد اسلامی، مراغه، ایران

Abstract:

تضمین امنیت و آسایش، همواره از بزرگترین دغدغه های حکومتها است. ضرورت پرداخت به این موضوع در هزارهای که دشمن با استفاده از تمام امکانات ممکن، مترصد تجاوز و رخنه به منظور پیشبرد اهداف سوء خود است، امری کاملا محسوس و ملزوم است. بدون شک دشمن از هر راه ممکن برای نفوذ و نیل به نیات خود استفاده خواهد نمود.بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نظام سلطه به دلیل مستحکم بودن اساس و نظریه انقلاب اسلامی در به چالش کشیدن لیبرال دموکراسی آمریکا مورد تهدید و تهاجم همه جانبه قرار گرفت، این هجمه بعد از چهار دهه همچنان ادامه دارد. موضوعات قابل توجه آمریکاییها عبارت است از تهدید، ارعاب، تبلیغات، جنگ روانی، دلسرد کردن، ناامیدکردن مردم، ایجاد دودستگی و تحریک روانی، فشارهای فرسایشی و تبلیغات برجسته سازی، احساس عدم امنیت روحی، روانی و اجتماعی در مردم تا بتوانند در سایه این اقدامات، موفقیتها، آینده انقلاب اسلامی و توانمندی مسئولان و جوانان کشور را با تردید و شک و شبهه مواجه کنند. با نگاهی به ادبیات حاکم بر این دوره ها میتوان گفت که از طرح آن در عرصه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و نظامی چهار دهه میگذرد، واژه هایی چون تهاجم فرهنگی، تهدیدات نرم، تهدیدات نیمه سخت و تهدیدات سخت، عملیات روانی، ناتوی فرهنگی و جنگ نرم از آن جمله بوده و با توجه به پسوند نرم برای تهدیدات، جنگ و قدرت برخی از محققین، پژوهشگران، سخنرانان و ... را واداشته تا این چند مفهوم را به معنای هم یا مترادف هم بکار روند و یا از این تعابیر به جای همدیگر استفاده کنند، در حالی که این مفاهیم کاملا با همدیگر در تعریف و کاربرد تفاوت دارند. تنها وجه اشتراک آنها رایج شدنشان در یک دوره زمانی و در راستای تهدیدات است.آنچه مسلم است تهدیدات و جنگ نرم نظام استکباری پایانی نخواهد داشت، همچنان که در دوران کنونی این اقدامات در شکلهای مختلف طراحی و اجرا میگردد. سران سلطه گر غرب با گذار از جنگ سخت و بیحاصل بودن برای آنان روی به جنگ نرم آورده و طیف وسیعی از اقدامات نرم را به فاز اجرا گذاشته یا در حال پیگیری هستند. با مد نظر قرار دادن این وضعیت این سئوال اساسی به وجود میآید: با این پدیده چگونه و از چه راه هایی باید مقابله کرد و به ویژه نظام مقابله با جنگ نرم بر اساس چه الگویی باید پیگیری شود

Paper COI Code

This Paper COI Code is CYBERM02_046. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/903657/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مصحفی، پری نساء و باباش پوراصل، مرضیه و خواجه سعید، زهره،1398،نگاهی بر تهدیدات سایبری و جنگ نرم از دیدگاه علوم زمین،The Second National Conference on Cyber Defense،Maragheh،https://civilica.com/doc/903657

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,365
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط


مقالات فوق بر اساس داده کاوی مقالات مطالعه شده توسط پژوهشگران محاسبه شده است.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support