Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی چالش ها و راه های اثبات جرائم سایبری

Year: 1398
COI: CYBERM02_151
Language: PersianView: 321
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جلال شیرمحمدی - دانشجوی دکترا گروه حقوق، واحد مراغه، دانشگاه آزاد اسلامی، مراغه، ایران،

Abstract:

پیشرفت شتابان فناوری اطلاعات در سال های اخیر دستاوردها و دگرگونی های بی شماری را در ابعاد گوناگون زندگی بشر به وجود آورده است. بیشتر فعالیت های روزمره زندگی به نوعی وابسته به رایانه هاست و روز به روز بر این وابستگی افزوده می شود. این فناوری بزرگ که در ابتدا برای آسایش و رفاه هرچه بیشتر انسان ها مورد بهره برداری قرار می گرفت به تدریج به ابزاری برای مجرمان، جهت نیل به آمال مجرمانه نیز تبدیل شد. امروزه فعالیت بزهکارانه عمومی، دیگر منحصر به دنیای حقیقی نیست . به موازات گسترش فعالیت ها و ارتباطات در فضای سایبر ، بخشی از بزهکاران نیز فعالیت مجرمانه خود را به فضای سایبر منتقل کرده اند یا از رهگذر چنین فضایی، مرتکب جرم یا جرائمی می شوند. بر این اساس هدف از پژوهش حاضر بررسی راه های اثبات جرائم سایبری می باشد. نتایج به دست آمده از تحلیل اسناد بیانگر این است که پویایی ادله یکی از چالش های اساسی است که همه تحلیل گران جنایی با آن مواجه می شوند. پویایی ادله هر گونه تاثیری است صرف نظر از قصد انجام آن که موجب تغییر، جابجایی، ابهام یا نابودی ادله می گردد. این فرایند بین زمانی که ادله منتقل می شود و زمانی که رسیدگی به پرونده آغاز می شود انجام می گردد. از سوی دیگر یکی از اصولی که رعایت آن در کنار احراز هویت پدید آورنده داده های الکترونیکی موجب استنادپذیری آنها می شود، اعتبار است. همچنین نتایج نشان می دهد که برای استناد پذیری اطلاعات رایانه ای تاکنون راه های متفاوت زیر تجربه و با پیشنهاد شده است: الف) تفکیک موضوعی یک سامانه رایانه ای ب) تخفیف بار دلیل، ج) کارشناسی، د) ایجاد استانداردهای ایمنی سامانه، ه) قرارداد، و ایجاد مراکز ثبت و گواهی و ز) تدوین قوانین

Keywords:

جرائم سایبری , چالش های تحصیل دلیل , اعتبار ادله الکترونیکی , راه های رفع موانع

Paper COI Code

This Paper COI Code is CYBERM02_151. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/903757/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شیرمحمدی، جلال،1398،بررسی چالش ها و راه های اثبات جرائم سایبری،The Second National Conference on Cyber Defense،Maragheh،https://civilica.com/doc/903757

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,366
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support