ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

لزوم توجه به منابع تجدیدپذیر انرژی سیستان و نقش آن در پیشرفت پایدار منطقه

Year: 1397
COI: SDAHC01_077
Language: PersianView: 181
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد مرادقلی - کارشناس ارشد مهندسی برق، زاهدان، سیستان و بلوچستان، ایران.

Abstract:

در سالهای اخیر، تغییر ساختار و مدیریت غیرمتمرکز سیستمهای انرژی به صورت حرکتی جدی در بسیاری از کشورها آغاز شده است و تجربیات گذشته در این زمینه نشان دهنده آن است که اکتفا به سازوکار بازار برای اطمینان از کفایت تولید و عرضه انرژی در بلندمدت، فاقد کارآمدی لازم است. پیشرفت ماندگار به مفهوم تعامل رو به رشد انسان و طبیعت است، به گونه ای که تداوم بقای هردو در زمان طولانی را به دنبال داشته باشد. در این مقاله فرایند مبانی رویکرد پیشرفت پایدار صنعت انرژی سیستان با بهره وری از استعداد طبیعی باد و خورشید به عنوان دو منبع تجدیدپذیر انرژی مورد استفاده برای تولید انرژی الکتریکی بررسی شده است. انرژی های نو یکی از مباحث مطرح در جهان است و استان سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه سیستان ازنظر تولید برق بادی و آفتابی در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد.طبق مطالعات تاریخی5 این حوزه، نیاکان این بوم استفاده های مناسبی از این حوزه داشتهاند که این موضوع با پیشرفت تکنولوژی مورد غفلت قرار گرفته است. وجود منابع تجدیدپذیر و پتانسیل بهره برداری از آنها در سطوح مختلف و توسعه صنعت برق مبتنی بر منبع انرژی غنی موجود در استان، یعنی انرژی باد میتواند پیشرفت ماندگار این صنعت در استان و کشور را بهدنبال داشته باشد. پیشرفت صنعت برق مبتنی بر منبع انرژی باد و آفتاب میتواند پیشرفت ماندگار این صنعت در استان و کشور را به دنبال داشته باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SDAHC01_077. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/904838/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مرادقلی، احمد،1397،لزوم توجه به منابع تجدیدپذیر انرژی سیستان و نقش آن در پیشرفت پایدار منطقه،National Conference on "Sustainable Development; Approach to the History, Culture, and Civilization of Sistan،Zahedan،https://civilica.com/doc/904838

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support