ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر استفاده از فناوری های GIS, GPS& RS در امنیت نقاط مرزی سیستان و بلوچستان

Year: 1397
COI: SDAHC01_087
Language: PersianView: 252
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

مرزهای شرقی ایران که بسیار طولانی هستند، با موضوعاتی ازقبیل مواد مخدر، ژئوپلیتیک آب، مسائل قومی و مذهبی و حضورکشورهای بیگانه دست به گریبان اند. ایران از سمت شرق با دو کشور افغانستان و پاکستان هممرز است؛ کشورهایی که به دلیل دوره های طولانی تنش و بیثباتی، نقش زیادی در ایجاد ناامنی در مناطق همجوار خود ازجمله ایران داشته و دارند. با توجه به وضعیت ژئوپلیتیکی و استراتژیکی شرق کشور و با توجه به امکانات بالقوه )طبیعی و نیروی انسانی( موجود، چهار کانون درجهیک که درحال حاضر نیز فعال ترین کانونهای شرق کشورند، می باید مورد توجه بیش از پیش و همه جانبه قرار گیرند. توسعه این کانونها با اهداف امنیت و دفاع ملی و منافع فراملی و توسعه منطقه ای باید گسترش بیشتری یابد. کنترل و نظارت مرزها که یکی ازمولفه های موثر در تامین امنیت است، ضرورت به کارگیری سیستمها و فناوری های نوینی را که سه ویژگی بارز سرعت، دقت و قابلیت تحلیل داده های مکانی را دارند بارزتر می نماید؛ به طوری که ابزاری قدرتمند در نظارت و کنترل مرزهاست و همچنین موجب صرفه جویی در منابع مالی میشود. در پژوهش پیشرو به بررسی تاثیر آموزشهای این فناوری های نوین می پردازیم: 1 ( سیستم اطلاعات جغرافیایی؛ 2 ( سیستم سنجش از راه دور؛ 3 ( سیستم موقعیت یاب جهانی. بین این سه فناوریهای نوین در مرز استان سیستان و بلوچستان ارتباط معناداری وجود دارد. همچنین سیستم موقعیت یاب جهانی دارای بالاترین امتیاز و به عبارتی اولویت اول در توانمندسازی فرماندهان انتظامی مرزبانی استان سیستان و بلوچستان است و بعد از آن سیستم اطلاعات جغرافیایی و سیستم سنجش از راه دور به ترتیب در اولویتهای دوم و سوم قرار میگیرند

Keywords:

امنیت مرزی، سیستم اطلاعات جغرافیایی، سیستم سنجش از راه دور، سیستم موقعیت یاب جهانی.

Paper COI Code

This Paper COI Code is SDAHC01_087. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/904848/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میری، محمدامین،1397،تاثیر استفاده از فناوری های GIS, GPS& RS در امنیت نقاط مرزی سیستان و بلوچستان،National Conference on "Sustainable Development; Approach to the History, Culture, and Civilization of Sistan،Zahedan،https://civilica.com/doc/904848

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support