ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی و ساخت یک مدل توربین باد محور افقی و آزمایش تجربی آن در تونل باد

Year: 1398
COI: ISME27_257
Language: PersianView: 287
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نیما علیزاده - تهران ،خیابان حافظ،روبهروی سمیه،دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مهندسی هوافضا
علیرضا جهانگیریان - تهران ،خیابان حافظ،روبهروی سمیه،دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مهندسی هوافضا

Abstract:

توجه روز افزون به منابع انرژی تجدید پذیر از جمله انرژی باد و استفاده بهینه از تجیزات تبدیل انرژی باد به انرژی الکتریکی از جمله توربین باد لزوم طراحی و ساخت سکوهای آزمایش برای بررسی عملکرد آنها را بیش از پیش نمایان کرده است. در این تحقیق یک سکوی آزمایش برای اندازه گیری ضریب توان توربین های باد محور افقی و رسم نمودارهای عملکردی آن طراحی و سپس طبق نقشه های تهیه شده ساخته شد. ابتدا جهت انجام آزمایشها تجهیزات اندازه گیزی کالیبره و پس ازآن پرهای که طراحی و ساخته شده بود مورد آزمایش قرار گرفت و نمودارهای عملکردی آن شامل نمودار توان برحسب سرعت و نمودار توان خروجی برحسب توان ورودی در یک نسبت سرعت نوک معین تهیه گردید. اندازه گیری عملکرد توربین به صورت اندازه گیری غیرمستقیم توان شفت است . به این ترتیب که ابتدا توان الکتریکی حاصل از چرخش ژنراتور توسط روتور اندازه گیری میشود سپس با کمک ضریب تبدیلی که با کالیبراسیون ژنراتور به دست آمد مقدار توان روتور محاسبه شد. روتور در آزمایش توانست به نسبت سرعت نوک 1.1 برسد و این مقدار متناظر با ضریب توان 0.0834 است که با مقایسه آن با روتوری با هندسه نزدیک در یک نسبت سرعت نوک برابر که دارای ضریب توان 0.075 بود به میزان %11خطا داشت که با توجه به تفاوت جزئی هندسه ها نشاندهنده دقت کافی و مناسب سکوی آزمایش است. در اقدام دیگر نتایج آزمایش تجربی با نتایج نرم افزار Q-blade مقایسه شد که مقدار %5خطا را نشان میداد لذا از تحلیل خطاها درمیابیم سکو دقت مناسبی برای اجرای پروژه های طراحی و بهینه سازی توربین باد محور افقی دارد.

Keywords:

توربین باد محور افقی، ضریب توان، نسبت سرعت نوک، سکوی آزمایش غیرمستقیم، آزمایش تجربی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISME27_257. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/907029/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
علیزاده، نیما و جهانگیریان، علیرضا،1398،طراحی و ساخت یک مدل توربین باد محور افقی و آزمایش تجربی آن در تونل باد،27th Annual Conference of Mechanical Engineering،Tehran،،،https://civilica.com/doc/907029

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 20,797
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support