Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل اگزرژی سیستم CCP با استفاده از انرژیهای تجدید پذیر

بیست و هفتمین کنفرانس سالانه بین المللی انجمن مهندسان مکانیک ایران
Year: 1398
COI: ISME27_535
Language: PersianView: 290
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدفرامرز رنجبر - گروه مهندسی مکانیک، دانشکده ی مکانیک، دانشگاه تبریز، تبریز، ایران
فراز جوان شایانی - گروه مهندسی مکانیک، دانشکده ی مکانیک، دانشگاه تبریز، تبریز، ایران

Abstract:

امروزه کاهش مصرف انرژی و استفاده از گرمای هدر رفته در چرخه های تولید توان یکی از مهمترین راهکارهای مورد استفاده در سیستمهای مختلف میباشد. در این میان یکی از مهمترین راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی استفاده از سیستمهای تولید همزمان سرما و گرما و الکتریسیته یعنی سیستمهای CCHP می باشند.سیستم مورد استفاده در این تحقیق، سیستم CCP متشکل از دو چرخه ی ORC و CRC و یک چرخه ی تبرید تراکمی میباشد که منبع دما بالای آن کلکتور خورشیدی با سیال عامل آب و منبع دما پایین آن آب اعماق اقیانوس میباشد. توان لازم برای کارکرد کمپرسور سیکل تبرید تراکمی از چرخه ی CRC تامین گشته و اثر تبرید لازم را پمپ حرارتی تولید مینماید. ضمنا چرخه ی ORC منظور شده که مستقیما توان این سیستم ترکیبی را تولید مینماید. برای چگالش سیال آلی در کندانسورهای دو چرخهی CRC و ORC از سیستم تبدیل انرژی اقیانوس استفاده میشود.تحلیل اگزرژی سیکل ترکیبی شامل HP، OTEC و ORC به صورت شبیه سازی رفتار اجزا با استفاده از معادلات حاکم و روابط تجربی موجود و تحلیل این معادلات در نرم افزار EES و با رعایت شرایط اولیه و شرایط مرزی مناسب و منطبق بر حالت های واقعی مورد حل و بحث و ارزیابی قرار خواهد گرفت.نتایج حاکی از آن است که برای سیکلهای تولید توان سیالات R600 و R123 دارای بیشترین بازده اگزرژی و کمترین نابودی اگزرژی می باشند . همچنین برای چرخهی تبرید تراکمی سیالات R404a و R502 بهترین سیالات هم از نظر بازده اگزرژی و هم از نظر زیست محیطی میباشند.

Keywords:

سیستم تولید همزمان سرما و الکتریسیته , چرخه ی رانکین آلی , سیکل تبرید تراکمی , اگزرژی , تبدیل انرژی اقیانوس

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISME27_535. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/907307/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رنجبر، سیدفرامرز و جوان شایانی، فراز،1398،تحلیل اگزرژی سیستم CCP با استفاده از انرژیهای تجدید پذیر،27th Annual Conference of Mechanical Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/907307

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 23,259
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support