ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر شرایط آب و هوایی ایران در میزان پیمایش خودروهای تمام الکتریکی

Year: 1397
COI: MPTCONF01_044
Language: PersianView: 222
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مجتبی دری - کارشناس ارشد فناوری خودروهای هوشمند و سبز مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا تهران
علی فیض اله - کارشناس ارشد فناوری خودروهای هوشمند و سبز مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا تهران

Abstract:

علی رغم پیشرفتهایی که در زمینه افزایش میزان پیمایش خودروهای برقی حاصل شده است، هنوز هم میزان پیمایش این گونه جدید خودرو در شرایط سخت گیرانه تر با مصرف-کننده هایی همچون کولر، مورد سوال میباشد. در این مقاله با هدف بررسی تاثیر شرایط آب و هوایی در پیمایش خودروهای برقی در شرایط واقعی، ابتدا مدلی از یک خودروی برقی کلاس B در محیط نرم افزار GT شبیه سازی شده است. این مدل شامل مدار تهویه باتری و کابین و خنک کاری موتور الکتریکی نیز میباشد و همواره به کمک کمپرسور کولر، دمای پک باتری را در محدوده معین حفظ میکند. در ادامه با بررسی اقلیمهای مختلف کشور، پنج سناریو که بتواند نماینده تنوع اقلیمی ایران باشد استخراج شده است. این سناریوها در مشخصات دما، رطوبت، فشار و شدت تابش خورشید متفاوت بوده و سایر شرایط یکسان درنظر گرفته شده است. سپس مدل خودروی برقی در شرایط آزمون استاندارد قرار گرفته و میزان پیماش آن محاسبه شده است. این نتیجه با پیمایش خودروی برقی نمونه سازی شده در مرکز تحقیقات سایپا نیز مقایسه و مدل خودرو برقی صحه گذاری شده است. در ادامه پنج سناریوی مشخص شده نیز در شبیه سازی خودرو پیاده شده و نتایج هر سناریو بررسی شده است. مقایسه نتایج نشان میدهد حساسیت پیمایش به افزایش دما بیش از سایر پارامترها، همچون رطوبت، بوده و با افزایش دما، میزان پیمایش به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است. این کاهش در گرمترین سناریو به %35 نیز رسیده است. در انتها پیشنهاداتی جهت افزایش پیمایش خودرو در شرایط واقعی ارائه شده است.

Keywords:

خودروی برقی، پیمایش، شرایط آب و هوایی، خنک کاری باتری، شبیه سازی GT

Paper COI Code

This Paper COI Code is MPTCONF01_044. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/907887/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
دری، مجتبی و فیض اله، علی،1397،بررسی تاثیر شرایط آب و هوایی ایران در میزان پیمایش خودروهای تمام الکتریکی،1st International Conference on Modern Power Trains،Tehran،https://civilica.com/doc/907887

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support