ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

سنجش میزان آلودگی باکتری های کلی فرم در نمونه اب دریای خلیج فارس در ایستگاه های منتخب جزایر خارگ و خارکو

Year: 1397
COI: PGSD01_092
Language: PersianView: 188
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سما چراغی - کارشناس پژوهشکده خلیج فارس
سید جواد حسینی - هیات علمی پژوهشکده خلیج فارس
فاطمه نامجو
احسان توسل پور

Abstract:

تخلیه فاضلاب های شهری و صنعتی با سطح بالایی از پاتوژن ها، فلزات سنگین و سایر آلاینده ها به دریا، سلامت و اکولوژی دریا را تحت تاثیر قرار می دهد. لذا این مطالعه با هدف سنجش میزان الودگی کلی فرم ها در نمونه اب دریای خلیج فارس در 7 ایستگاه در 2 جزیره خارگ و خارکو انجام شد. روش کار :از هر ایستگاه سه بار از آب نمونه برداری شد. نمونه ها در ظروف پلاستیکی استریل و درب دار و در عمق 50 سانتی متری سطح آب گرفته شد و در کنار یخ و دور از آفتاب به آزمایشگاه منتقل گردید بررسی میزان الودگی کلی فرم ها در نمونه آب دریا به روش MPN انجام شد.نتایج :تعداد کلی فرم ها در پلیت در 100 میلی لیتر نمونه در ایستگاه های 1 و2و 3و 4و 5و 6و 7 به ترتیب 277 و 0 و 34 و 983 و 221 و 134 و 1720 عدد گزارش شد.نتیجه گیری: الودگی های زیست محیطی بخصوص الودگی های میکروبی اکوسیستم جزیره خارک و خارگو را تهدید می کند و این امر لزوم همکاری کشورهای متعهد در جهت کاهش خطرات زیست محیطی را بیش از پیش می طلبد بر اساس نتایج میانگین شاخص های میکروبی در بیشتر ایستگاه ها از استانداردهای موجود بالاتر می باشد. بیشترین میزان الودگی کلی فرمی مربوط به ایستگاه های شماره 7 و ایستگاه شماره 4 بود این در حالی است که ایستگاه شماره 2هیچ گونه الودگی کلی فرمی را نشان نداد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PGSD01_092. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/908470/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
چراغی، سما و حسینی، سید جواد و نامجو، فاطمه و توسل پور، احسان،1397،سنجش میزان آلودگی باکتری های کلی فرم در نمونه اب دریای خلیج فارس در ایستگاه های منتخب جزایر خارگ و خارکو،The First National Conference on Sustainable Development of the Persian Gulf،Bushehr،https://civilica.com/doc/908470

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support