ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی موانع به کارگیری مدیران متخصص در سازمانهای ایرانی

Year: 1398
COI: NCREND01_003
Language: PersianView: 382
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

معصومه شقاقی - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته آموزش و بهسازی سازمانی
سارا فضلی - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته آموزش و بهسازی سازمانی
حمداله حبیبی - دانشیار رشته مدیریت آموزشی

Abstract:

موانع بسیاری در شایسته سالاری و انتخاب مدیران در سازمانها و ارگانهای ایرانی وجود دارد و بالبطع مطالعات کمی و توصیفی زیادی در این زمینه در سطح کشور انجام گرفته است اما مطالعه در حال حاضر به لحاظ اینکه مصاحبه به شیوه کیفی و با رو ش مصاحبه در بین کارکنان سازمانهای مختلف انجام گرفت نشان داد. که در سازمانهای ایرانی 1- پیچیدگی های قانونی و مدیریتی سازمان که ( قوانین و آئین نامه و سیاست سازمانی و خودختاری مدیران در انتخاب و انتصاب ) 2- بسترهای سازمانی ( گردش شغلی و مباحث مربوط به جانشین پروری ) 3- فرهنگ موجود در سازمان (تفکر ساختاری و اثر بخشی مدیران ) 4- تحقیقات و آموزشهای غیر اصولی و دون نیازسنجی و بالاخر 5- عوامل خارجی در روند انتخاب و انتصاب مدیران می توانند دخیل یا مخل باشند. و این عوامل فرایند انتصاب و انتخاب مدیران را با مشکلات و پیچیدگی های بالقوه ای مواجه ساخته اما از میان این سازمانها، سازمانهایی بودند که با صراحت تمام اظهار داشتند که در روند انتصاب مدیران همیشه لابی گری و سفارش وجود اما برخی سازمانها با توجه به روند رو به رشد علم مدیریت ضوابط و قواعد علمی و سازمانی را در انتصاب و انتخاب مدیران در سازمان پیاده می ساختند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCREND01_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/910088/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شقاقی، معصومه و فضلی، سارا و حبیبی، حمداله،1398،بررسی موانع به کارگیری مدیران متخصص در سازمانهای ایرانی،The First National Congress of Research, Entrepreneurship and National Development with the Approach to Supporting National Production،Tehran،https://civilica.com/doc/910088

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support