Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

برنامه ریزی شهری موثر در کاهش فقر ناشی از حاشیه نشینی

Year: 1398
COI: DCONF04_088
Language: PersianView: 692
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فروزان بیرانوند - دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر
افروز مکوندی - کارشناسی ارشد شهرسازی، دانشگاه دولتی، واحد خرم آباد

Abstract:

امروزه شهر پدیده ای بسیار متفاوت تر از آنچه در گذ شته بوده، میبا شد. در واقع شهرهای قرن بی ستمی کلان شهرها ه ستند. بر پایه دیدگاه گاتمن کلان شهر مدرن بزرگترین و پیچیده ترین مصنوعی ا ست که تا کنون ب شر تولید کرده ا ست و به عبارتی شکل معینی از اسکان است که روشهای کیفی معینی از برنامه ریزی را نیز طلب میکند. کلانشهر و مسائل کلان شهری به واحد تحلیل مسائل شهری در جهان امروزی مبدل شده اند؛ به گونهای که در قرن بیستم موضوع نابرابری های بین شهر و روستا به تدریج جای خود را به نا برابری های درون و میان مناطق کلان شهری داده ا ست . از سویی دیگر بسیاری از آ سیبها به ظاهر زاییده شهر هستند اما بر محیطی وسیعتر از کالبد شهری اثر گذارند. فقر، مهاجرت، حاشیه نشینی، اسکان غیر رسمی و... مشکلات کلانشهرهای امروزی هستند که در حیطه ای فراتر از شهر نفوذ کرده و مشکل آفرین شدهاند. بی توجهی به معضلات پیرامون شهر موجب تهدید متن شهر میشود و انواع آ سیبهای روانی، اجتماعی و آ سای شی و امنیتی را به وجود می آورد، حا شیه بر شهر حاکم می شود و کالبدی را به وجود می آورد که شکل شهری ندارد و اجتماعی را میسازد که اثری از توسعه و امنیت در آن دیده نمیشود. کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و پایتخت آن-تهران- به عنوان بزرگترین کلان شهر ک شور با م شکلات نا شی از عدم توجه مرکز به پیرامون مانند ا سکان غیر ر سمی، فقر و... مواجه ا ست؛ برنامهریزی منطقهای در کنار مدیریت منطقه ای با نگاهی جامع تر و فراتر از مدیریت شهری و بانگاهی فضایی به کلیه مسائل مطروحه در مورد شهرها و پیرامون آنها در سه سطح کلان، میانی و خرد میتواند در کاهش، کنترل و یا جلوگیری از افزایش آسیبهای وارده به منطقه کلانشهری نقش موثری را ایفا کند. در این مقاله بر آنیم تا نقش برنامه ریزی منطقه ای با کمک ابزار اجرایی مدیریت منطقه ای در کاهش آ سیبهای اجتماعی شهری را با تاکید بر معضل فقر نا شی از سکونت غیر ر سمی در منطقه کلان شهری تهران بررسی نماییم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is DCONF04_088. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/911508/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بیرانوند، فروزان و مکوندی، افروز،1398،برنامه ریزی شهری موثر در کاهش فقر ناشی از حاشیه نشینی،the 4 International Conference on Modern Horizons in Civil Engineering, Architecture and Urban Development،Tehran،https://civilica.com/doc/911508

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,157
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support