ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه و تحلیل یک مدل پویایی شناسی سیستم ها در مدیریت ضایعات پروژه های صنعت ساخت در ایران

Year: 1398
COI: SYSTEMDYNAMIC02_013
Language: PersianView: 2,130
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ایمان شفیعی - دانشجو کارشناسی ارشد رشته مدیریت پروژه و ساخت، دانشگاه تربیت مدرس
احسان اله اشتهاردیان - دانشیار رشته مدیریت پروژه و ساخت، دانشگاه تربیت مدرس

Abstract:

در ایران رشد روز افزون ساخت و ساز ساختمان از یک طرف و الزام به بازسازی سازهای فرسوده یا تخریب شده، باعث کاهش معادن طبیعی و افزایش نخاله های ساختمانی در آینده خواهد شد. مطالعات قبلی در رابطه با موضوع مدیریت ضایعات C&D عمدتا بر مدیریت نخاله های ساختمانی از نقطه نظر ایستا تاکید می کند، که با اتخاذ تمام فعالیت های ضروری در زنجیره زباله، طبیعت پویایی آن در نظر گرفته نشده است. بنابراین هدف این مقاله، تبیین پویایی و روابط بین اجزاء مدیریت زباله های C&D با استفاده از رویکرد پویایی سیستمهاست. یافته ها نشان می دهد که اجرای مدیریت زباله های C&D مزایای زیادی را در پی دارد، اما هزینه بالاتر دفن زباله در محلهای مجاز منجر به افزایش دفع ضایعات به صورت غیرقانونی و در نتیجه آن صرفه جویی حاصل از بازیافت و استفاده مجدد از ضایعات ساختمانی میگردد که این عوامل آلودگی زیست محیطی فراوانی را به همراه خواهد داشت. در این پژوهش با بررسی و ارزیابی تحقیقات و اقدامات انجام شده در زمینه پسماندها و نخاله های ساختمانی، درپی روشن نمودن استفاده از دیدگاه سیستمی با استفاده از پویایی سیستمها در جهتی است که به کمک آن بتوان با استفاده تحلیل وضعیت هزینه ها در محلهای دفع مجاز، سیاستمداران و سازندگان را به سمتی تشویق نماید که در جهت توسعه صنعت ساختمان، حفظ محیط زیست و صرفه جویی های ناشی از آن حرکت نمایند. براساس تحلیلهای صورت پذیرفته، افزایش هزینه های دفع در محلهای مجاز، افزایش دفع ضایعات به صورت غیر مجاز را به همراه خواهد داشت و در نتیجه آن سبب کاهش اثرگذاری قوانین و مقررات زیست محیطی مربوط به محلهای دفع و کاهش در میزان بازیافت، استفاده مجدد از ضایعات و در نتیجه آن صرفه جوییهای حاصل از بازیافت و استفاده های مجدد را به همراه خواهد داشت.

Keywords:

ضایعات ساخت و تخریب (C&D)، پویایی سیستمها، صرفه جویی در مصرف انرژی، توسعه پایدار

Paper COI Code

This Paper COI Code is SYSTEMDYNAMIC02_013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/912005/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شفیعی، ایمان و اشتهاردیان، احسان اله،1398،ارائه و تحلیل یک مدل پویایی شناسی سیستم ها در مدیریت ضایعات پروژه های صنعت ساخت در ایران،The Second National Conference of the Iranian System Dynamics Society،Tehran،،،https://civilica.com/doc/912005

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 29,155
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support