Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چگونه می توان از یک مدیرخوب به یک مدیر عالی تبدیل شد

Year: 1398
COI: MODIRACONF03_014
Language: PersianView: 222
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کمال باقرزاده - گروه حسابداری و مدیریت دانشگاه پیام نور ارومیه
مهران علی یاری - دانشجوی کارشناسی مدیریت دولتی دانشگاه پیام نور ارومیه

Abstract:

با توجه به تفاوتهای فراوان در ادراکها و نیازهای کارکنان در ابعاد مختلف که سرمنشاء سبکها، روشها و دردست آوردهای متنوع در زمینه مدیریت و رهبری در کشورهای جهان است دشواری و اهمیت کار مدیران سازمانها در زمینه یافتن راههای مناسب برای ایجاد انگیزه در کارکنان نمایان میشود . اولین مزیت مدیران بزرگ برای برآورده ساختن نیازهای کارکنان مشتریان و اجتماع این است که همانند افراد خدمتگزار عمل کنند. اکثر نظریه پردازان مدیریت و سازمان قرن بیست ویکم را قرن رهبری برای سازمان میدانند. رهبری به دلیل نقش فردی و گروهی ایفای می کند عنوان بسیار مشهوری در رفتار سازمانی است .محققان سازمانی ثابت کردهاند که مدیران می توانند عامل تمایز در سازمان باشند . در واقع به کارمندان خود چنین القاء میکنند که راه مطلوب را تشخص دهندو از آنان میخواهند که در جهت رسیدن به وضعیت مطلوب که وی مشخص کرده است تلاش کنند . تحقق اهداف سازمانی در گروه همکاری و هماهنگی تمام عواملی است که تعامل نظاممند آنها با یکدیگر به وجود سازمان معنامیبخشد . مدیریت در سالهای اخیر مورد توجه دانشمندان حوزه مدیریت قرار گرفته و رهبری خدمتگزار است،این سبک بیش از آنکه جنبه تئوریک داشته باشد، جنبه فلسفی دارد. هدف اصلی این مدیریت و تامین اهداف ،مزایای ذیل را دربر دارد . مشروعیت بخشیدن به عمل هدایت و انگیزش کارکنان راهنمایی برای تصمیم گیری ارزشهای اخلاقی در سازمان سبک ایجاد بهبودیهایی در رهبری سازمانها در شرایط محیطی مختلف میباشد. یک مدیر باید آگاهی راهبردی اجتماعی داشته باشد تا به مسائلی از قبیل قوانین، مسائل مالی و مالیاتی، مسائل سیاسی و اقتصادی و جنبههای اجتماعی و منابع انسانی بپردازد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MODIRACONF03_014. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/913228/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باقرزاده، کمال و علی یاری، مهران،1398،چگونه می توان از یک مدیرخوب به یک مدیر عالی تبدیل شد،Third National Conference on Modern Management and Accounting in Iran،Karaj،https://civilica.com/doc/913228

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 63,653
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support