ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تبیین تمایز میان مفاهیم پیاده سازی، اجرا و جاری سازی استراتژی

Year: 1398
COI: MODIRACONF03_040
Language: PersianView: 366
This Paper With 29 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 29 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمیده افضلی - دانشجوی کارشناس ارشد مدیریت صنعتی ،گرایش تولید و عملیات
محسن ذبیحی جامخانه - دکتری مدیریت، گرایش تحقیق در عملیات، دانشگاه تهران، پردیس فارابی

Abstract:

مراجعه به مبانی نظری و پیشینه بحث استراتژی نشان میدهد علیرغم پژوهشها و نگارش کتب و مقالات متعدد در مورد استراتژی و مدیریت استراتژیک، هنوز برخی مفاهیم مربوط به آن به خوبی تبیین نشده است. یکی از این ابهامات، تمایز میان سه مفهوم پیاده سازی، اجرا و جاری سازی استراتژی است. مطالعه پیشینه و ادبیات نشان می دهد، در هیچ منبعی به این تمایز اشاره نشده و این مفاهیم همواره به جای هم استفاده شده است. بر این اساس در این پژوهش این مساله مورد توجه و تفاوت میان این سه مفهوم مورد بررسی قرار گرفته است. روش تجزیه و تحلیل توصیفی تحلیلی است و با استفاده از روش کتابخانه ای، میانی نظری و پیشینه پژوهش به طور عمیق مورد بررسی قرار گرفته است. از روش مصاحبه با خبرگان برای تبیین مفاهیم استفاده شده است و نمونه آماری نیز تعداد 8 نفر از خبرگان آشنا به بحث استراتژی است که چه از نظر تحصیلات و چه از نظر سوابق کاری دارای سوابق مرتبط بودند. افراد نمونه به روش گلوله برفی انتخاب شدند. طبق نتایج پژوهش میان سه مفهوم پیاده سازی، اجرا و جاری سازی تفاوت اساسی وجود دارد. پیاده سازی مرحله ای قبل از جاری سازی است و بر تدارکات و زمینه سازی بسترهای تجهیزاتی و غیرتجهیزاتی برای اجرای استراتژی اشاره دارد. در مرحله اجرا به صورت عملیاتی اقدام به اجرای استراتژی ها می شود. مرحله جاری سازی درجه ای از توسعه سازمانی است که در آن استراتژی ها بصورت نظام مند و هوشمند میان بخش های مختلف سازمان جریان یافته، پیاده سازی و اجرا می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MODIRACONF03_040. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/913254/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
افضلی، حمیده و ذبیحی جامخانه، محسن،1398،تبیین تمایز میان مفاهیم پیاده سازی، اجرا و جاری سازی استراتژی،Third National Conference on Modern Management and Accounting in Iran،Karaj،https://civilica.com/doc/913254

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

2.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 0
3 0
2 1
1 0
نقد پژوهشگران در مورد Paper تبیین تمایز میان مفاهیم پیاده سازی، اجرا و جاری سازی استراتژی
جواد بی نیاز (1399/02/25): صرفا مرور ادبیات

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support