ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی و رتبه بندی مشکلات و موانع صادرات محصولات پتروشیمی (کاربردی از مدل الماس رقابت پورتر)

Year: 1398
COI: MODIRACONF03_057
Language: PersianView: 524
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین سلیمیان - استادیار، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد ملایر
مصدق سروستانی - دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد ملایر

Abstract:

گسترش روند جهانی سازی و تلاش برای کاهش محدودیتهای تجاری منجر به افزایش رقابت در سطح بین المللی شده است. از اینرو لازم است که کشورها به شناسایی و ایجاد مزیتهای استراتژیک خود در صنایع مختلف پرداخته تا از این طریق زمینه های لازم برای ارتقا وضعیت رقابتی در سطح بین المللی را فراهم نمایند. با توجه به شرایط کنونی اقتصاد ایران، توسعه صادرات غیر نفتی و محصولات پتروشیمی از مهمترین مسایل سیاسی و اقتصادی بشمار میرود که توجه مسولان کشور را طی سالهای گذشته به خود اختصاص داده است. توسعه صادرات محصولات پتروشیمی علاوه بر ارزآوری در کشور میتواند شرایطی را برای افزایش تولید و در نتیجه افزایش اشتغال فراهم نماید. هدف از پژوهش حاضر شناسایی و رتبه بندی مشکلات و موانع صادرات محصولات پتروشیمی با تکیه بر مدل الماس رقابت ملی پورتر میباشد لذا این پژوهش توصیفی – پیمایشی با ماهیت کاربردی محسوب میشود. در این تحقیق بر اساس مدل پورتر شش فرضیه مورد آزمون قرار میگیرد. برای جمع آوری داده ها از روش نمونه گیری در دسترس و پرسشنامه استفاده شده است. بر اساس تحقیقات به عمل آمده جامعه آماری این پژوهش حدود 300 نفر میباشدکه از این تعداد با استفاده از فرمول کوکران 55 نفر انتخاب شده اند. سپس با استفاده از روش آمار استنباطی از روش آزمون تی تک نمونه به بررسی فرضیه های تحقیق پرداخته شده است. نتایج تحقیق نشان میدهد که ویژگی نهاده های تولید، تقاضا، خصوصیات و ویژگیهای صنایع وابسته و پشتیبان، سیاست ها و اقدامات دولت، ساختار و وضع رقابتی و عوامل غیر بازاری به عنوان موانع صادرات محصولات پتروشیمی معرفی شدهاند. در پایان پیشنهادات سیاست گذاری بیان شده است.

Keywords:

توسعه صادرات , رقابت , صنعت پتروشیمی , مدل الماس رقابت ملی پورتر , ماهشهر.

Paper COI Code

This Paper COI Code is MODIRACONF03_057. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/913271/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سلیمیان، حسین و سروستانی، مصدق،1398،شناسایی و رتبه بندی مشکلات و موانع صادرات محصولات پتروشیمی (کاربردی از مدل الماس رقابت پورتر)،Third National Conference on Modern Management and Accounting in Iran،Karaj،https://civilica.com/doc/913271

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,896
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support