ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

استفاده بهینه از منابع در مزارع کشاورزی با کمک شبکه های حسگر بی سیم مبتنی بر اینترنت اشیاء

Year: 1398
COI: CECCONF07_044
Language: PersianView: 281
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

معصومه فاضلی - گروه مهندسی کامپیوتر، دانشگاه پارسیان ،قزوین، ایران،
امیرمسعود بیدگلی - استادیار گروه مهندسی کامپیوتر، واحد تهران شمال، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران،

Abstract:

در چند دهه ی گذشته، ورود نسل اول تکنولوژی ها به عرصه ی کشاورزی منجر به وقوع انقلاب سبز و گذر از کشاورزی سنتی به کشاورزی صنعتی گردیده است. در این دوره افزایش چشمگیری در کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی صورت گرفته که البته در کنار آن استفاده ی بی رویه از منابع مشکلاتی را نیز در پی داشته است. این امر مسئله ای شد تا در استفاده مفید و حداقل منابع در زمینه کشاورزی (آب، کود و...) گامی برداریم. جهت دستیابی به این هدف، از ابزارهایی به نام حسگر استفاده می گردد که به وسیله آن پارامترهای مختلف محیطی اندازه گیری می شوند. شبکه های حسگر که به اینترنت اشیاء متصل هستند، به عنوان بخش مهم تشکیل دهنده اینترنت اشیا، ابزار جدیدی جهت مشاهده و تعامل با جهان فیزیکی است و از سرکشی بی مورد باغبان در مزارع می کاهد. در این پژوهش ما ابتدا پارامترهای کیفی مورد نظر برای یک شبکه حسگر در مزرعه را استخراج کرده و سپس با در نظر گرفتن این پارامترها و مدل مزرعه، نحوه استقرار شبکه حسگر را ارائه دادیم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CECCONF07_044. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/913349/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فاضلی، معصومه و بیدگلی، امیرمسعود،1398،استفاده بهینه از منابع در مزارع کشاورزی با کمک شبکه های حسگر بی سیم مبتنی بر اینترنت اشیاء،The 7th National Conference on Computer Science and Engineering and Information Technology - January 2019،Babol،https://civilica.com/doc/913349

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 143
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support