ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مالی رفتاری، کاربرد روانشناسی در دانش مالی

Year: 1398
COI: IICMOCONF01_025
Language: PersianView: 720
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی اصغر اصغری - مدرس گروه مدیریت و حسابداری، موسسه آموزش عالی سراج تبریز، ایران
مینو سلیمی باهر - مدرس گروه مدیریت و حسابداری، موسسه آموزش عالی سراج تبریز، ایران

Abstract:

در دهه های اخیر حوزه مالی رفتاری موضوع بخش زیادی از تحقیقات مالی بوده است و همچنان توجه محققان مالی و اقتصادی به این حوزه رو به افزایش است. مالی رفتاری به مطالعه تاثیر روانشناسی بر رفتار مشارکت کنندگان در بازارهای مالی می پردازد. به عبارتی می توان گفت مالی رفتاری میعادگاه علوم مالی و روانشناسی است. این شاخه ترکیبی علوم مالی که در واقع علوم روانشناسی و در برخی موارد جامعه شناسی را برای تحلیل بهتر مسایل بازارهای مالی مورد استفاده قرار می دهد، اغلب به بررسی فرآیند تصمیم گیری سرمایه گذاران و واکنش آنان در قبال شرایط مختلف بازارهای مالی می پردازد و تاکید آن بیشتر به تاثیر نگرش، ادراک، شخصیت، فرهنگ و قضاوت های سرمایه گذاران بر تصمیم های سرمایه گذاری و حذف چارچوب های عقلی و منطقی صرف است. در این مقاله به بررسی مفاهیم و ابعاد مالی رفتاری و همچنین نقش آن در شناخت رفتار مالی به صورت توصیفی پرداخته شده است و نتایج حاکی از آن است که عوامل روانشناختی در رفتار مالی افراد تاثیر گذار هستند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IICMOCONF01_025. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/914048/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اصغری، علی اصغر و سلیمی باهر، مینو،1398،مالی رفتاری، کاربرد روانشناسی در دانش مالی،First International and National Conference on Management Studies, Accounting and Law،Tehran،https://civilica.com/doc/914048

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 405
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support