ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و تحلیل نقش برجسته های سفالی معاصر با رویکرد تعامل با محیط ( نمونه موردی : نقش برجسته های شهر یزد)

Year: 1398
COI: ARCHQUALITY01_092
Language: PersianView: 360
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا حسین آبادی - دانشیار گروه پژوهش هنر، دانشگاه سیستان و بلوچستان
آمنه بیابانگرد - دانشجوی کارشناسی ارشد پژوهش هنر، دانشگاه سیستان و بلوچستان

Abstract:

امروزه استفاده از نقش برجسته های سفالی به عنوان تزیین معماری، در فضاهای شهری و محیط های عمومی مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین یک اثر نقش برجسته دیواری می بایست قابلیت های بصری بنا را به بهترین شکل نشان دهد و از نظر فرم و محتوا با محیط در تعامل باشد. از این رو هدف اصلی این مقاله، توجه به ساختار زیبایی شناختی و ارتباط با فضای پیرامون به لحاظ فرم و مفهوم می باشد که با طرح سوال اصلی، یعنی: نقش برجسته های سفالی معاصر در تعامل با محیط چه ویژگی هایی دارد به مطالعه آن می پردازد. روش تحقیق؛ توصیفی تحلیلی، با استفاده از منابع کتابخانه ای و مقالات معتبر و سایت ها می باشد. نتایج حاصله در بررسی چند نمونه نقش برجسته محیطی در شهر یزد، این است که توجه به ویژگی هایی مانند فرم و ساختار زیبایی شناسانه و محتوای فرهنگی اثر ضروری می باشد که تاثیرات قابل توجهی بر کیفیت زیبایی شناختی محیط دارد و کیفیت موضوع و تعامل آن با فضای اطراف، عاملی موثر در انتقال هر چه بهتر مفهوم مورد نظر است. می توان با بازنگری در طراحی، اجرا و تدوین اصول مطلوب، آثاری با کیفیت بصری در تعامل با محیط ایجاد کرد

Keywords:

نقش برجسته، سفال، محیط شهری ،فرم و موضوع، یزد

Paper COI Code

This Paper COI Code is ARCHQUALITY01_092. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/914404/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسین آبادی، زهرا و بیابانگرد، آمنه،1398،بررسی و تحلیل نقش برجسته های سفالی معاصر با رویکرد تعامل با محیط ( نمونه موردی : نقش برجسته های شهر یزد)،First national quality conference in urban and architectural spaces،Zanjan،https://civilica.com/doc/914404

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,089
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support