ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و ارزیابی تاثیرات دیسپاچینگ اقتصادی بر بهره وری کل عوامل تولید (TFP)

Year: 1398
COI: ACONF04_373
Language: PersianView: 182
This Paper With 21 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 21 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا باغبان کهنه روز - باشگاه پژوهشگران و نخبگان، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تبریز، تبریز، ایران
ناصر فقهی فرهمند - عضو هیئت علمی (دانشیار) گروه مدیریت، واحد تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی، تبریز، ایران

Abstract:

جهان امروز با توجه به محدودیت عوامل مختلف تولید، نیاز حیاتی به بهره وری فزون تر چه در سازمان های پیشرفته و چه در سازمان های در حال پیشرفت دارد و کارشناسان و صاحب نظران مدیریتی – اقتصادی در سازمان هایی با ماموریت مختلف عملا به نحوی یکسان اهمیت موضوع افزایش بهره وری را مورد تاکید قرار داده اند. افزایش بهره وری اصلی ترین دغدغه نظریه پردازان و مدیران در حوزه مدیریت به شمار می رود. تمامی علم مدیریت در عمل ، تلاش برای شناسایی و پیش بینی چالش ها و مسایلی است که بر سر افرایش بهره وری قرار دارند. این مسایل را می توان در سطح فرد، گروه، بخش، سازمان، وزارتخانه ،کشور بررسی نمود. از نگاهی دیگر ، رسالت علم مدیریت را می توان نظریه پردازی و تکنیک سازی برای تحول انسان و سازمان برای افزایش بهره وری (اثربخشی + کارایی) دانست. آثار این تحول بهره وری در کاهش هزینه های اضافی، کوتاه تر شدن زمان انجام کار ها، کمیت بیشتر و کیفیت بالاتر محصول (کالا وخدمات) پدیدار می شود. که نشانه های در هم تنیده و قابل سنجش بهره وری هستند. دیسپاچینگ اقتصادی با رویکرد الگوریتم های فرا ابتکاری یک رهیافت نوین در حوزه واحد های صنعتی می باشد و دیسپاچینگ سعی بر آن داردکه سهم توان تولیدی به نحوی تعیین شود که عملکردکلی سیستم از نظر اقتصاد یبهینه گردد و بهبود عملکرد سیستم اعم از : برنامه ریزی تولید و فرآیند عملیات ، بالانس عرضه و تقاضا ، مدیریت هزینه ها ، افزایش بهره وری ، تخصیص بهینه منابع با توجه به ظرفیت مخازن ، تدوین استراتژی های تولیدی و عملیاتی ، تاثیر بر سند چشم انداز استراتژیک را در واحد صنعتی شاهد باشیم . در این پژوهش تلاش شده است تا دیسپاچینگ اقتصادی با رویکرد الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات به صورت شبیه سازی و اطلاعات فرضی جهت امکان سنجی پیاده سازی و تاثیر آن بر عملکرد کلی سیستم و فرآیند تولید و عملیات انتخاب و بررسی و ارزیابی های لازم انجام می شود.

Keywords:

دیسپاچینگ اقتصادی، بهره وری، بهینه سازی ازدحام ذرات، تولید و عملیات، مدیریت هزینه ها.

Paper COI Code

This Paper COI Code is ACONF04_373. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/915483/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باغبان کهنه روز، علیرضا و فقهی فرهمند، ناصر،1398،بررسی و ارزیابی تاثیرات دیسپاچینگ اقتصادی بر بهره وری کل عوامل تولید (TFP)،Fourth National Conference on Management, Accounting and Economics،Tehran،https://civilica.com/doc/915483

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,368
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support