ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه ی شبیه سازی تاثیر تراوایی مغزه بر روی میزان بازیافت نهایی در ازدیاد برداشت شیمیایی نفت

Year: 1398
COI: ICIRES03_020
Language: PersianView: 208
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شهریار عبدالهی - کارشناس ارشد مهندسی نفت
سعید جعفری - گروه مهندسی نفت و گاز، دانشگاه شهید باهنر کرمان
سعید نوروزی - گروه مهندسی نفت و گاز، دانشگاه شهید باهنر کرمان
مهین شفیعی - گروه مهندسی نفت و گاز، دانشگاه شهید باهنر کرمان

Abstract:

با استفاده از روش های ازدیاد برداشت نفت میتوان به درصد بازیافت نهایی بیشتری از مخازن نفت رسید، یکی از این روش ها تزریق حلال می باشد که به عنوان روشی موثر برای بهبود برداشت نفت به روش شیمیایی از مخازن شکافدار شناخته شده است. تزریق حلال باعث تاثیر بر مکانیزم های انتقال جرم در سیستم می گردد و عوامل زیادی در این فرآیند بر میزان برداشت نهایی از مخزن تاثیرگذار می باشند. یکی از این عوامل میزان تراوایی سنگ مخزن می باشد که در این مطالعه به شبیه سازی تاثیر این عامل در میزان بازیافت نهایی پرداخته می شود. در شبیه سازی صورت گفته، محیط متخلخلی حاوی نفت در فضایی که شامل حلال بود، غرق شده تا به ترتیب شبکه ماتریکس و شکاف شبیه سازیشوند و با توجه به وزن قطعه غوطه ور شده بازمان، میزان بازیافت نفت از مغزه به دست آمد. مدل شبیه سازی شده با داده های تجربی مقایسه شده بود که نشان دهنده تطابق مناسب آنها بود. مشخص شد که شدت انتقال بستگی به خواص پتروفیزیکی سنگ دارد. با افزایش تراوایی شدت انتقال جرم و درنتیجه بازیافت نفت از مغزه تسهیل می یابد.

Keywords:

مخازن شکافدار، انتقال جرم، ازدیاد برداشت نفت، شبیه سازی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICIRES03_020. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/916072/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عبدالهی، شهریار و جعفری، سعید و نوروزی، سعید و شفیعی، مهین،1398،مطالعه ی شبیه سازی تاثیر تراوایی مغزه بر روی میزان بازیافت نهایی در ازدیاد برداشت شیمیایی نفت،International Conference on Innovation and Research in Engineering Sciences،،،https://civilica.com/doc/916072

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support