ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کنترل نشست و جلوگیری از ایجاد ترک در لاینینگ کانال بتنی (مطالعه موردی: تقاطع سازه کالورت با کانال ریز گردها در جنوب شرق اهواز)

Year: 1398
COI: NCCE11_120
Language: PersianView: 217
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رسول عالی پور - عضو هیئت علمی دانشگاه شهرکرددکترای عمران، عضو هیئت علمی گروه عمران، گرایش ژئوتکنیک، دانشگاه شهرکرد
مهدی جامعی - عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شهدای هویزه دکترای عمران گرایش آب، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شهدای هویزه

Abstract:

این مقاله به بررسی کنترل پدیده نشست های آنی و دراز مدت و همچنین حذف نشستهای نسبی مخرب با استفاده از مصالح ژئوگرید به منظور ساخت سازه کالورت سه دهانه در تقاطع کانال خاکی انتقال آب به کانون های ریزگرد در جنوب شرق اهواز با و کانال بتنی انتقال آب به تاسیسات پتروشیمی ماهشهر )کانال کوت امیر( می پردازد. این تکنیک در چنین شرایطی برای اولین بار در کشور مورد بهره برداری قرار گرفته است و اهمیت آن از این منظراست که میزان نشستها می بایست به حداقل برسد. در این مطالعه با استفاده از لوله هایGRP3 به قطر 2400 میلیمتر در محدوده سازه ورودی و سازه خروجی، عملیات خشک سازی کانال کوت امیر انجام شده و با استفاده از 7 عدد لوله فلزی به قطر 1200 میلیمتر با ضخامت 15 میلیمتر عملیات انحراف آب کانال کوت امیر انجام گرفت. پس از تخریب قسمت میانی کانال کوت امیر، کالورت سه دهانه بتنی در زیر کانال کوت امیر به منظور عبور دبی کانال ریزگردها ساخته شده است. خاکریزی پشت کانال توسط خاک توونان و سیمان به صورت غرقابی و خاکریز کانال کوت امیر به کمک سیستم تسلیح خاک با ژئوگرید دوسویه و مقاومت کششی 40 کیلونیوتن بر متر اجرا شده است بطوریکه از نشست های بعدی و ایجاد ترک در کانال کوت امیر جلوگیری به عمل آید. مدلسازی اجزا محدود به منظور کنترل نشست سازه کالورت و طراحی خاک مسلح توسط نرم افزار پلاکسیس تهیه شده است که نتایج بیانگر تاثیر مثبت سیستم تسلیح خاک در کاهش نشستهای موجود می باشد.

Keywords:

نشست تحکیمی، ژئوگرید، خاک مسلح

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCE11_120. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/917877/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عالی پور، رسول و جامعی، مهدی،1398،کنترل نشست و جلوگیری از ایجاد ترک در لاینینگ کانال بتنی (مطالعه موردی: تقاطع سازه کالورت با کانال ریز گردها در جنوب شرق اهواز)،Eleventh National Congress on Civil Engineering،Shiraz،،،https://civilica.com/doc/917877

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 7,001
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support